Будинок адміністрації Президента у Київі.

Опубликовано: 21.10.2018

видео Будинок адміністрації Президента у Київі.

Порошенко приймав іноземних високопосадовців у Будинку з химерами

Будівля була споруджена напередодні другої світової війни в 1936-1939 роках для штабу Київського особливого військового округу. Автором проекту був відомий архітектор Сергій Григор’єв. Його помічником був відомий архітектор-академік Борис Жежерін,Приміщення побудоване в так званому стилі — “Урочистий сталінський комуністично-радянський монументалістський ампір з древньо-римською стилізацією”, який мусив символізувати велич, могутність та вічність комуністичного режиму. За іншими джерелами, в стилі будинку поєднано елементи класичного стилю та українського бароко.


Таємниці "Будинку з химерами": що ховається за величними стінами

Перше, що може вразити відвідувачів, – неймовірна товщина стін будинку. Фахівці пояснюють це тим, що в тридцяті роки минулого століття в СРСР не дозволялось будувати адміністративні будівлі. Аби обійти цю офіційну заборону пішли на хитрість: скористалися симетричними корпусами, збудованими за проектом київського архітектора Олександра Шиле в 70-х роках XIX століття. На існуючому «фундаменті» добудували нові стіни і оформили будинок на Банковій, 11 як реконструйовану споруду. Новий величний будинок одержав видовжені крила, а в центрі композиції – масивний ризаліт зі вставною колонадою великого корінфського ордера. Владну монументальність будинку підкреслено важким антаблементом, обличкуванням цоколя полірованим лабрадоритом, сірим тинькуванням “під шубу”. Додали величі й чотири поліровані кам’яні кулі, що фланкують портал парадного входу. Зодчий настільки точно розрахував усі деталі, що величезний будинок, незважаючи на розташування на вузькій вулиці, не тільки не розчавив довкілля, а й добре проглядається з усіх точок: з Інститутської та Лютеранської, з сусідньої площі ім. Франка та з далекого Михайлівського майдану.


У Києві попрощалися з заступником голови АП Тарановим

У 1918 році тут розміщувався Генеральний штаб армії новоутвореної Української Народної Республіки, за часів державності гетьмана П.Скоропадського – Генштаб армії Української Держави. Після Другої Світової війни в будівлі на Банковій розташовувався Центральний комітет Компартії України.

Для забезпечення здійснення своїх повноважень як Глави держави Президентом України Леонідом Кравчуком 13 грудня 1991 (указ № 6/1991) було створено чинний орган, який отримав назву “Адміністрація Президента України”. На підставі розпорядження Президента України № 21 його Адміністрація з 8 січня 1992 займала будинок № 11 по вулиці Банковій у Києві.


 

rss