Гуманітарний кокс для російських компаній і пекло для біженців

Опубликовано: 21.10.2018

Фото й відео: Taras Hryvul , солдат 24-ої бригади ЗСУ.

Українські військовослужбовці 12-ої роти 24-ої бригади зупинили потяг з будматеріалами й іншими вантажами біля села Горіхове в Луганській області. Потяг йшов на територію, контрольовану так званою “ЛНР”. Та річ не в будматеріалах – це багатомільйонний бізнес з російським власником, якому дуже потрібен алчевський КОКС!

Дрова для пенсіонерів так званої “ЛНР”, що замерзають влітку

Потяг складається з 52 вагонів . Військовослужбовці заявили, що це переважно деревина для будівництва з Чернігівської та Полтавської областей, в документах деревина значилась як дрова . У вагонах також були вироби з металу виробництва компанії “МЕТІНВЕСТ” ( www.metinvestholding.com), власником якої є український олігарх Ринат Ахметов, а ще там було вугілля, привезене із США (за документами). Також були вагони для рідини й газоподібної суміші. Такий тип деревини зазвичай використовується для будівництва фортифікаційних споруд, тому солдати подумали, що цей вантаж призначений для проросійських бойовиків, які окупували частину Луганської області.

Продукція компанії “МЕТІНВЕСТ”

Вироби з металу компанії “МЕТІНВЕСТ”

Насправді кінцевим пунктом призначення цього потягу був Алчевськ , який нині перебуває в межах окупованої території. Саме там розміщена компанія “АЛЧЕВСЬККОКС” ( www.akz.lg.ua), яка продовжує працювати. Компанія виробляє кокс та інші продукти хімічної промисловості, потрібні для металургії.

Вагон – власність компанії “Алчевськкокс”

Продукція “АЛЧЕВСЬККОКСУ” доставляється залізницею на ПАТ “Дніпровський меткомбінат”( www.dmkd.dp.ua), в Дніпродзержинськ, місто в Дніпропетровській області. Як вказано в розділі новин на сайті “АЛЧЕВСЬККОКС”, 26 квітня на території ПАТ “Дніпровський меткомбінат” відбулися збори акціонерів. Раніше, 11 березня 2015 року, на www.ukrrudprom.ua повідомили, що найбільша корпорація з виробництва сталі з російським власником (кінцевий бенефіціар – Абрамович) – “Індустріальний Союз Донбасу”(ІСД) ( www.isd.com.ua), що є власником “АЛЧЕВСЬККОКСУ”, зупинив і законсервував виробництво в Алчевську в кінці 2014 року. Довелося це зробити через дефіцит коксуючого вугілля. З початку 2015 року 2 з 3 доменних печей ПАТ “Дніпровський меткомбінат” теж було зупинено.

Вагон Російської залізної дороги – РЗД

Контрольний пакет акцій ІСД належить пулу російських інвесторів, до якого входить один з фундаторів металургійної компанії « Євраз » Олександр Катунін (докладніше – на wikipedia.org ). Це пояснює наявність вагонів РЗД у потязі, що його зупинили солдати ЗСУ. Ці вагони теж є власністю компанії “ІСД”, яка послала потяг з потрібними для виробництва матеріалами на “АЛЧЕВСЬККОКС”.

Отже, компанії, чиїми власниками є громадяни Росії , продовжують працювати на окупованих територіях і навіть використовують українську залізницю для доставки матеріалів на свої заводи та фабрики. Компанії на окупованих територіях можуть вести бізнес лише за однієї умови – сплата “податків” бойовикам. Відкритим лишається питання: чому український уряд дозволяє їм це робити?

13-го травня 2015 року голова Луганської області Геннадій Москаль заборонив усім видам транспорту перетинати лінію розмежування! Виняток складають велосипедисти, пішоходи та міжнародні гуманітарні організації. Розпорядження Москаля опубліковане тут http://moskal.in.ua/index.php?categoty=news&news_id=1725 .

Розпорядження Г. Москаля вступило в силу 13 травня 2015 року

Фізично для людей спробувати виїхати з окупованих територій – це пекло. Перепустки для виїзду із зони АТО купуються… Люди їдуть через Росію, добу добираються з Луганська в Харків, 600 грн в один бік для однієї людини (для багатьох це колосальна сума), щоб проїхати туди і назад заради важливого документа чи просто провідати родичів. Але для великого бізнесу з російським капіталом таких проблем немає.

За інформацією, отриманою безпосередньо з Алчевська, щодня в т. зв. “ЛНР” доставляють біля 50 вагонів вугілля, приблизно така ж кількість вагонів їде з т. зв.  “ЛНР”, перевозячи кокс, бензол, смолу, сульфат. Потяги йдуть через Родакове – Сентянівку.

ВИСНОВОК:  до т. зв. “ ЛНР” (бойовикам) по залізниці йдуть потяги, які перевозять гуманітарні вантажі (сировину, будматеріали і хтозна, що ще) за сприяння міжнародної гуманітарної організації (велика промислова корпорація з російським паспортом).

Матеріал переведено й підготовлено командою www.Lugansk-News.com спеціально для  https://informnapalm.org. Оригінал статті англійською мовою http://lugansk-news.com/russia-owned-companies-continue-to-supply-their-factories-on-occupied-territories-while-ukrainian-government-banned-all-traffic/ .

Переклад статті, опублікованої на https://informnapalm.org 06 червня 2015 року


 

rss