Як знайти квартиру у Варшаві

Опубликовано: 21.10.2018

Оновлено:

Опубліковано:

Повернутися до списку всіх статей

Оновлено:

Опубліковано:

Коротко і по суті

Окраїна — не означає поганий район; Ціни на однокімнатні квартири: 1700-2000 PLN; Ціни на кімнати: 700-1000 PLN; Транспорт у Варшаві — хороший; Спочатку ріелтор знаходить тобі квартиру, а потім ти йому платиш. Не навпаки; Англомовні оголошення — квартира буде на 30% дорожче.

Якщо плануєте переїзд до Польщі, одне з найголовніших питань : як знайти і орендувати квартиру. Ми взяли популярну Варшаву як приклад, але деякі моменти стосуються будь-якого польського міста.

Транспорт у Варшаві

Як і в інших країнах Європи, місцевий транспорт їздить за розкладом, а більшість автобусів і трамваїв обладнано кондиціонерами.

У Польщі намагаються приділяти багато уваги функціонуванню громадського транспорту,  тому ніяких маршруток тут немає.

Якщо цікавить як пересуватися по польській столиці, запрошуємо до статті —  «Транспорт у Варшаві».

На сайті сайте ZTM — Варшавського Управління Міського Транспорту прочитаєте свіжу та докладну інформацію про розклад і можливі зміни в русі, а за допомогою пошуку знайдете потрібну зупинку та перевірите у коли приїде транспортний засіб.

На сайті також описані типи квитків та інформація про те, як ними скористатися. Тим, хто віддає перевагу особистому спілкуванню, допоможуть в пунктах обслуговування пасажирів ZTM.

Якщо не впевнені, як дістатися до місця призначення, то скористайтеся популярним сервісом JakDojade.pl . При пошуку достатньо вказати назву зупинки, вулиці або місця на мапі.

Який район Варшави обрати

Столиця Польщі розділена на 18 дільниць (dzielnica) — районів, де проживає. 2 млн. мешканців. Ціни на оренду квартири або кімнати залежить від дільниці міста, яку ви оберете.

Зверніть увагу, що для більшості жителів Варшави 2 головні чинники, які впливають на покупку і вибір житла це: безпека і хороший транспорт. Деякі райони можуть бути повністю забудованими старими панельними будинками, але ціни на них будуть досить високі.

Особливо це стосується Урсинова побудованого в 1970-х, але тим не менше вважається одним з кращих районів столиці.

Як в Польщі доглядають за житлом часів соціалізму ми описували в статті «Квартира і особливості польського ЖКГ».

Якщо ваш бюджет дозволяє вам не економити, то краще пошукати квартиру в таких південних дільницях як:

Мокотув (Mokotów) Вілянув (Wilanów) Охота (Ochota) Урсинув (Ursynów) Жолібож (Żoliborz)

Квартири трохи дешевше можна знайти в таких районах:

Бєляни (Bielany) Рембертув (Rembertów) Бялоленка (Białołęka) Урсус (Ursus) Влохи (Włochy)

Який район Варшави найбезпечніший?

Якщо ж готові добиратися до роботи або університету довше, у своєму розпорядженні засоби і для вас головне це безпека, то можливо вам підійде Вілянув (Wilanów), особливо його нова частина. Їй всього 10 років і 90% всіх її жителів становлять офісні працівники та молоді сім’ї.

На другому місці буде Урсинув (Ursynów), особливо його південна частина — Кабати (Kabaty), побудована в 1990-х.

Які райони Варшави небезпечні?

Варшава досить спокійне і безпечне місто, але якщо вибирати дільницю, де люблять побешкетувати , то без сумніву потрібно згадати північну частину Праги (Praga Północ) на правому березі і стару частину робочого району —  Воля (Wola) на лівому.

Де зняти квартиру в Варшаві

Вибравши відповідний район, можна приступати до пошуку житла. Зняти квартиру у Варшаві обійдеться вам, залежно від якості і локації.

Однокімнатна квартира (т.зв. «кавалерка» — kawalerka ) з непоганим ремонтом і з усіма платежами (комунальні, Інтернет та інше) — коштує від 1700 PLN / місяць;

2-кімнатні квартири обійдуться в середньому від 2100 PLN / місяць; 3-кімнатні квартири в столиці здаються від 2600 PLN / місяць.

Оренда житла на термін менше 6 місяців вважається короткостроковою. Відповідно, це впливає на щомісячну плату — вона вища, ніж у житла, що орендується на рік і більше.

Ціни на окремі кімнати починаються від 700-900 PLN.

Порада: перш ніж переїхати, спробуйте розмістити ваше оголошення-прохання в одній з соціальних мереж або груп; можливо хтось відгукнеться.

В наші часи, найпростіше рішення це — пошук квартири в інтернеті. Більша частина орендних угод проходять в Польщі якраз за допомогою інтернет-порталів. Найчастіше квартиру в Польщі шукають на трьох найбільш популярних:

Варшава — популярна серед західноєвропейських студентів. Оголошення, англійською, можуть пропонувати житло з 400-500 PLN націнкою.

Де у Варшаві найдешевші квартири?

Найдоступніші квартири знаходяться в дільниці Бялоленка (Białołęka), далеко на півночі за мостом Склодовської-Кюрі. Трамваєм туди можна дістатися всього за 35-40 хвилин, але по місцевим мірками це надто далеко і незручно. Якщо бюджет підтискає, а на Празі жити побоюєтеся — Бялоленка буде підходящим рішенням.

Варшавська агломерація

Пошук хорошого місця для життя не варто обмежувати самою столицею. Навколишні гміни, які створюють Варшавську метрополію — теж цілком непоганий варіант. Ціни там набагато нижчі, а сполучення з головним містом — на пристойному рівні.

Доїжджаючи з передмість на електричках міської агломерації — WKD, SKM, KM ви витратите від 20 до 30 хвилин. Для порівняння стільки ж часу займе дорога з північних районів Варшави на метро, ​​а ціни там не набагато вище.

Сміливо шукайте квартири в передмісті: Legionowo, Otwock, Piaseczno або Pruszków. Потяги SKM також пов’язують центр польської столиці з аеропортом Шопена , який частіше називають Okęcie.

Особливості оренди житла в Польщі

Навіть, якщо ви володієте польською мовою на належному рівні, існують сфери, які можуть вам бути незнайомі, з якими ви ніколи не мали справи — такі як нерухомість. При пошуку свого куточка добре б ознайомитися з польським лексиконом:

oferta — пропозиція; prowizja — комісійні за послуги агентів нерухомості; bezpośrednio / bez pośrednictwa — пропозицію розмістив господар, не агентство; kawalerka — так в Польщі називають однокімнатну квартиру; przechodnie / nieprzechodnie — прохідні і непрохідні кімнати відповідно; kaucja — це завдаток який ви залишаєте господареві квартири, свого роду гарантія; rachunki  — оплата за електрику, газ і так далі; czynsz — оплата за житло, рідше — оплата в житловий кооператив (SM).

Майже всі, хто пропонує житло вимагають завдаток, якому зазвичай рівнозначна щомісячна оплата. Тобто 1-й місяць оплати обійдеться вам в 1500zł + 1500zł. “Kaucja” зазвичай повертається при закінченні договору про найм, або ж залишається як оплата за останній місяць проживання у квартирі.

Якщо ціна вказується як 1300zł + “rachunki” — то це означає, що крім самої орендної плати, ви будете зобов’язані платити за рахунками: за світло, воду, опалення. Не забудьте перевірити лічильники перед переїздом.

Поцікавтеся про інтернет в квартирі і можливості його підключення. Договори з провайдерами в Польщі укладають на тривалий термін і не можна їх так просто розірвати , не заплативши штрафу.

Не забудьте підписати договір з власником помешкання, в  разі будь-яких непорозумінь — це єдиний документ, який допоможе довести правоту.

Підписаний договір — це гарантія не бути викинутим на вулицю без пояснень. Крім того, копія умов оренди необхідна для оформлення карт перебування, її теж вимагають, якщо надумаєте запросити в гості родичів.

Агенції нерухомості

Якщо гаманець вам дозволяє і ви не хочете самі займатися тяганиною, пов’язаною з пошуком житла та підписанням договорів, можна звернутися до агента нерухомості. Агенцій у Варшаві досить багато.

Досить буде описати їм, що ви шукайте, решта — їх робота. Комісійні за послуги становлять від 50% до 100% від орендної плати за місяць + 23% VAT (ПДВ).

Дізнайтеся специфіку роботи агентства, в яке звертаєтеся, перш ніж починати з ним співпрацю. Традиційно, “prowizja” стягується посередниками коли вже є гарантія отримання квартири. Наприклад, під час підписання договору найму з господарем.

Будьте обережні, деякі агенції збирають гроші за права перегляду конкретної квартири, не гарантуючи при цьому підписання договору.

Отримання прописки

Багато емігрантів, прочитавши застарілу інформацію, побоюються що в квартирі не можна буде отримати прописку – зробити т.зв. «Мельдунек». Сьогодні в деяких сферах життя прописка не використовується зовсім: її вже немає на нових польських посвідчення особи, а ВНЖ або ПМЖ можна отримати без адреси на карті.

Якщо все ж знадобиться прописатися, наприклад, для реєстрації автомобіля або отримання нових прав, то зробити це досить просто. Головне – мати підтвердження факту проживання в квартирі, тобто: договір оренди житла, який ви підписали з господарем.

Якщо вам цікавий порядок і процедура отримання мельдунка – запрошуємо до статті «Як отримати прописку в Польщі».


 

rss