Мапа Ківерців

Опубликовано: 21.10.2018

видео Мапа Ківерців

Ківерці Олика 12 08 12

Історія міста Ківерці

У 1870 - 1873 роках була прокладена залізнична колія між містами Рівне і Ковель . В районі нинішнього міста Ківерці було збудовано станцію Прилуцьке. Вже у 1890 року військове відомство Російської Імперії проклало через Ківерці залізницю, а трохи згодом гілку на Луцьк та Львів . Поселення перетворилося на важливий залізничний вузол.В кінці XIX століття було споруджено шпалопросочувальний завод, який сприяв підняттю значення Ківерців як великого залізничного вузла. У 1901 році на базі ремонтної майстерні було відкрито депо. Станція почала розростатися, почали з'являтися нові житлові будинки. Для забезпечення потреб селища було відкрито торгівельні заклади, аптеку, поштову станцію та телеграф.


карта олика

У березні 1918 року Ківерці зайняли австро - німецькі війська. 18 березня 1921 року згідно Ризького мирного договору між Росією та Польщею, поселення Ківерці відійшло до складу Польщі. У 1924 році в Ківерцях працювала загальноосвітня школа, яка за рік збільшила прийом учнів вчетверо.


Волинь карта НЕмовлення

Восени 1939 року Ківерцям було надано статусу селища. Після проголошення Народними зборами возз'єднання Західної України з УРСР у Ківерцях було створено селищні, районні партійні та радянські органи влади.

25 червня 1951 року селище Ківерці отримало статус міста. На цей час в місті працювало сімнадцять великих та малих підприємств. Основними були підприємства по обслуговуванню залізничного транспорту, деревообробні, ремонтно - механічний завод "Лісмаш", лісгосп.


 

rss