Як Укрзалізниця "катає" нас по Карпатах. І як треба

Опубликовано: 21.10.2018

Керівник Мукачівського Турінфоцентру Максим Адаменко та представники МКП «Екскурсія», зокрема директор Світлана Чернова, підготували не тільки аналітику, але і пропозиції Укрзалізниці про те, як зробити подорожі поїздом у Карпати та Закарпаття зручними.

Моделюємо ситуацію

Родина (група) їде відпочивати до Закарпаття. Найбільш популярні подорожі в Закарпатті: вікенд (2 дні) та 3/5 денні тури.

Наприклад, ми їдемо на 2 дні в один з найпопулярніших санаторіїв Закарпаття «Синяк» і виїздимо з Києва 6 лютого о 22:04 потягом 017КО Харків-Ужгород (лише в парні числа) та прибуваємо на станцію Карпати о … сюрприз! а тут потяг не зупиняється, потрібно виходити або у Сваляві, або їхати до Мукачева і замовляти трансфер.

Добре, краще виїдемо о 21:02 потягом 081К Київ-Ужгород і прибуваємо о 10:51 на станцію Карпати.

Наступного дня, щоб повернутись до Києва, ми можемо зі станції Карпати сісти на потяги 081Л Ужгород-Ки їв о 18:21 або потяг 045Л Ужгород — Лисичанськ о 21:40. Бо 017ЛШ по непарних не ходить, а 029Л в Закарпатті має лише дві зупинки (Ужгород і Мукачево)».

Погляньмо і на інші важливі маршрути, з їхніми плюсами і мінусами:

Якщо лаконічно, то комфортність і логістика зображена в таблицях (зелений — добре, червоний — погано, жовтий — не критично ):

Туристичні пункти:

Воловець

Напрямки: Жденієво, Пилипець, Міжгір`я, Синевир, Колочава тощо.

Магніти: Вододільний хребет, Боржава, лижні витяги і вело-парк Пилипець, лижні витяги Ізки, водопад Шипіт, озеро Синевир, музеї Колочави, історичні пам`ятки, фестивалі тощо.

Готельна база: Воловець, Жденієво, Пилипець, Ізки, Міжгір`я, Синевирська поляна, Колочава тощо.

Свалява

Напрямки: Поляна, Солочин, Березники, Лисичево тощо.

Магніти: санаторії і мінеральні води регіону Поляна, лижні витяги Поляна, водопад Воєводин, чани, форельники, історичні пам`ятки, фестивалі тощо.

Готельна база: Свалява, Поляна, Тур`я поляна тощо.

Карпати

Напрямки: Синяк, Сусково, Чинадієво тощо.

Магніти: санаторії Карпати і Синяк, мінеральні води, згаслий вулкан Обавський камінь, замок Шенборна, замок Сент-Міклош, лижний витяг Синяк, чани, історичні пам`ятки, фестивалі тощо.

Готельна база: Синяк, Карпати, Сусково, Чинадієво тощо.

Ставне, Кострино, В.Березний, Перечин

Напрямки: Ужок, Вішка, Стужиця, Убля, Лумшори тощо.

Магніти: мінеральні води, національні природні парки, Ужоцький перевал, Вододільний хребет, полонина Руна, згаслий вулкан Анталовецька поляна, Лумшорські водоспади, лижний витяг Красія, чани, історичні пам`ятки, фестивалі тощо.

Готельна база: садиби зеленого туризму населених пунктів Ужок, Ставне, Кострино, Вишка, Лумшори, В.Березний, Перечин тощо.

Пропозицій для Укрзалізниці

Прибуття потягів потрібне зранку або опівдні, щоб якомога ефективніше використовувати туристами світловий день (особливо взимку, коли день короткий). Прибуваючи після обіду (після 14-15 години) втрачається час на переїзд з вокзалу і поселення, і на екскурсії часу не залишається. Потрібні зупинки потягів у вузлових туристичних пунктах: Воловець, Свалява, Карпати, Ставне, Кострино, В.Березний, Перечин. Їх специфікація вказана вище. Квитки мають надаватись у продаж за 45 діб (особливо це критично у передсвяткові пікові періоди: січневі і травневі свята). Розклад руху потрібний на півроку вперед, щоб туроператори могли спланувати тури, а туристи заздалегідь їх забронювати. Анонси змін руху і додаткових потягів потрібні заздалегідь (мінімум 2 місяці), для завчасного планування і прийняття рішень. У складі потягів потрібно більшу кількість плацкартних вагонів (тягне за собою дві проблеми: зменшення кількості пасажиромісць у потягах (плацкарт – 54, купе – 36) та відсікає бюджетних туристів (дитячі групи, студенти, пенсіонери, пільговики). Саме через їх відсутність або малу кількість туристи обирають інші регіони для відпочинку, а не Закарпаття. Що стосується приміських потягів Львів – Мукачево – Ужгород — Львів, то вони не комфортні для туристів з багажем і не зручні за графіком руху. Вважаємо доцільним створити консультативний орган регіону щодо впорядкування ситуації з урахуванням попиту туристів і пропозицій туроператорів, до якого б увійшли представники туристичної галузі Закарпаття і постійний регіональний представник Укрзалізниці».

Підготував Максим Адаменко, керівник Мукачівського Турінфоцентру.

   Джерело 


 

rss