Спори про позбавлення батьківських прав в судах Запоріжжя

Опубликовано: 21.10.2018

 

Для наших адвокатів допомога у веденні справ щодо позбавлення батьківських прав в судах Запоріжжя це одна з основних спеціалізацій з 2005 року.

Зазвичай юридичні послуги щодо позбавлення батьківських прав потрібні в наступних випадках:

неможливо отримати згоду другого з батьків на виїзд дитини за кордон білогіческіе батько дитини не дає згоду на усиновлення дитина хоче, щоб батько не отримав спадок після нього, як спадкоємець першої черги

Процедура вирішення спору щодо позбавлення батьківських правв Запоріжжя можлива одним єдиним способом: підготовка позовної заяви (а в ряді випадків – попередньо і збору доказів) і подача його в один з районних судів.

При подачі позову в суд необхідно враховувати, що його подача можлива за місцем реєстрації відповідача за винятком випадку, коли одночасно з позбавленням батьківських прав відбувається стягнення аліментів.

У будь-якому випадку, перед подачею позову наш адвокат проведе попередню консультацію про найбільш ефективні способи ведення спору про позбавлення батьківських прав в суді і узгодить всі подальші кроки. Ведення спору можливо як під ключ – від підготовки паперів до отримання рішення суду, так і супровід окремих етапів: написання позовної заяви або представництва інтересів в суді Запоріжжя.

Середній строк вирішення спору про позбавлення батьківських прав  через суд в Запоріжжі  – 2-4 місяця

Даний термін залежить насамперед від обставин справи і буде уточнений адвокатом при первинній консультації.

Вартість ведення справи про позбавлення батьківських прав в суді Запоріжжя  – залежить від багатьох факторів, принципи формування ціни вказані нижче

Перелік необхідних документів та інформації для підготовки позовної заяви про  позбавлення батьківських прав  та подачі в суд Запоріжжя:

копію паспорта (1,2 сторінка та прописка) і ідентифікаційного податкового коду позивача; копію паспорта (1,2 сторінка та прописка), ідентифікаційного податкового коду і дати народження відповідача (якщо це фізособа); копія свідоцтв про укладення шлюбу, народження дитини, розірвання шлюбу; копій рішень суду про стягнення аліментів, розірвання шлюбу; довідка про заборгованість по аліментах, якщо вона є; копії всіх документів, які мають відношення до даної справи.

Клієнти часто запитують нас, як адвокатів – «які шанси успіху в моєму спорі про позбавлення батьківських прав?»

Щоб відповісти на це питання, потрібно розуміти в цілому що таке судовий спір і як він проходить. Подивитися на нього очима адвоката. Успіх в будь-якому судовому спорі, в тому числі і в справі про позбавлення прав батька або матері, складається з наступних елементів:

 умінні застосовувати законодавство;

 знанні стратегії і тактики судового спору;

 знанні психології судового спору;

 умінні створювати доказову базу.

Законодавство України, крім відомих більшості кодексів, містить масу підзаконних актів – роз’яснень, інструкцій, положень, які конкретизують положення законів, а часом і суперечать їм. Вищі суди України систематично видають роз’яснення щодо застосування тих чи інших положень законодавства. Судові рішення Вищих судів України де-факто носять силу юридичного прецеденту і прихильно приймаються суддями. Зрештою, є усталені положення практики, які використовуються усіма суддями, незважаючи на те, що вони ніде не прописані.

У даній ситуації, адвокат, що спеціалізується на судових спорах, грунтуючись на своєму досвіді, може використовувати суперечливе і піддається різного тлумачення законодавства саме на користь клієнта.

Говорячи про стратегію і тактику судового спору, необхідно розуміти жорстку зв’язок цих понять. Нерідко, вступаючи в судову «баталію» адвокат не робить кроків для забезпечення конкретного результату і в підсумку отримує суперечка заради суперечки, навіть вигравши який, не досягає економічного результату.

Так, подаючи позов про стягнення грошових коштів, позивачем часто залишається можливість для виведення активів боржника або уникнення відповідальності іншим способом.

Стратегія судового спору – це перш за все чітке розуміння лінії спору, результату, який необхідно досягти. Навряд чи доцільно подавати позов про стягнення заборгованості по орендній платі, якщо вже на стадії підготовки позову можна з великою часткою ймовірності припустити, що договір буде визнаний недійсним. Набагато доцільніше подати позов про визнання договору недійсним і застосування реституції. Результат буде тим же, однак буде досягнуто набагато простішим шляхом.

Тактика судового спору – це сукупність процесуальних дій, які призводять до досягнення конкретного результату. Існує безліч процесуальних хитрощів і ходів, які призводять як до затягування спору, так і до його якнайшвидшому вирішенню.

Також необхідно відзначити і психологію судового спору. Нерідко, правильна побудова лінії захисту або нападу призводить до деморалізації противника, залученні на свою сторону судді, а, отже, до максимально сприятливому для вас течією спору.

І, звичайно ж, кажучи про судову суперечку, важко переоцінити роль доказів. Не маючи необхідних доказів, годі й думати про те, щоб виграти суперечку. А значить, їх необхідно зібрати, відновити, «створити» в кінці кінців.

Як Ви бачите, з боку, якщо не вникати в специфіку судового спору, все здається легким і простим – подав позов і виграв. На практиці ж, успіх представництва інтересів клієнта в суді залежить від безлічі факторів, знань і умінь вашого адвоката.

Справи про позбавлення батьківства часто виникають на тлі неможливості отримати згоду батька на виїзд дитини за кордон або як результат бажання новим чоловіком усиновити дитину і неможливості отримати згоду на це біологічного батька. Такі справи відносяться до складної категорії справ, так як обов'язково вимагають участь служби у справах дітей, які перевіряють умови життя дитини та її батьків. Також в справах про позбавлення батьківства вкрай важливо зібрати правильну доказову базу і вірно вибрати суд, який розглядатиме справу. У наших адвокатів велика практика ведення подібних справ і ось лише деякі з них: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/43595768 http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/58416268

  Ця справа в деякому роді є особливою, оскільки батько дитини зареєстрований в Мелітополі і нашим адвокатам довелося вирішувати питання позбавлення його батьківства в іншому місті: Справа в судовому реєстрі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/57505359   У цій справі навпаки батько хотів домогтися визнання його батьківства і нам вдалося це навіть без проведення генетичної експертизи: Справа в судовому реєстрі: http://reyestr.court.gov.ua/Review/55999336

Вартість допомоги адвоката в супроводі судового спору в Запоріжжі:

При визначенні ціни юридичних послуг наших адвокатів в Запоріжжі ми, як правило, виходимо з трьох підходів до формування вартості: Ведення справи за гонорар Поетапна оплата юридичних послуг змішана форма Ведення справи за гонорар. У цьому випадку, вивчивши матеріали справи та провівши первинну консультацію клієнта, адвокат визначає скільки коштуватиме його робота по досягненню потрібного клієнту результату. Надалі вартість не змінюється навіть у тому випадку, якщо з яких-небудь причин розгляд справи затягнувся на більший термін або зажадало додаткової юридичної роботи. Вартість допомоги адвоката в судовому спорі в Запоріжжі за гонорар може починатися від 3000 грн.

Поетапна оплата послуг. У цьому випадку, оплата роботи адвокатів відбувається за фактично виконувану роботу - підготовку позовної заяви, претензії, вихід до суду, написання пояснень, скарг і так далі. Вартість допомоги адвоката в судовому спорі в Запоріжжі за фактично виконувану роботу становить: підготовка позовної заяви - від 1000 грн. вихід в судовому засідання - 800-1000 грн. підготовка апеляційної, касаційної скарг - 1000-3000 грн. підготовка клопотань, заяв, пояснень - 300-1000 грн. Змішана форма. У цьому випадку, оплата роботи адвокатів відбувається за фактично виконувану роботу в меншому розмірі, ніж стандартно, але в разі досягнення потрібного клієнту фінансового результату клієнт додатково виплачує адвокату узгоджений розмір гонорару.

Додатково клієнтом, в разі необхідності оплачуються: судовий збір відрядження і проїзд в разі виконання роботи за межами міста Запоріжжя залучення експертів, фахівців оцінка майна великі обсяги тиражування документів

 

rss