«Нові правила обов'язкового відпрацювання випускників за державним замовленням?»

Опубликовано: 08.10.2018

“За теперішнім законодавством принцип “три роки або відшкодуй вартість свого навчання” вже не діє!”

Доброго дня, шановні друзі, сьогодні ми поговоримо про нові правила обов’язкового відпрацювання випускників, які навчалися за державним замовленням,  впродовж трьох років після закінчення ВНЗів в Україні.

ЯК БУЛО РАНІШЕ?

Річ у тому, що до недавнього часу стаття 52 Закону “Про освіту” передбачала, що особи, які отримали вищу освіту за рахунок місцевого або державного бюджету, спрямовуються на роботу за розподілом і зобов’язані відпрацювати відповідно до Порядку, затвердженого Кабінетом міністрів України.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

У виконання вказаної норми закону Кабінет міністрів України прийняв постанову № 992 від 22.08.1996 року, затвердивши Порядок працевлаштування випускників, підготовка яких здійснювалася за державним замовленням . Порядком передбачено, що після закінчення університету випускник повинен обов’язково відпрацювати три роки або відшкодувати вартість свого навчання , а також понесені замовником витрати.

ЯК ВСЕ ПО-НОВОМУ?

Також вам, напевно, відомо, що цього року Закон “Про освіту” зазнав значні зміни, у тому числі в новій редакції була викладена вищезгадана стаття 52. Зміни набрали чинності 06.09.2014 року. Але найцікавіше полягає в тому, що закон більше не містить положення про обов’язкове відпрацювання фахівця , який отримав вищу освіту на підставі держзамовлення!

У зв’язку з цим на практиці почали виникати питання, пов’язані із застосуванням вказаних положень. Зокрема, дуже гостро стоїть питання про осіб, які до 06.09.2014 року підписали з вищим учбовим закладом типову угоду про підготовку фахівця з вищою освітою або були направлені на роботу по розподілу.