«Чи законне відеоспостереження за вами на роботі?»

Опубликовано: 08.10.2018

видео «Чи законне відеоспостереження за вами на роботі?»

Райское место (74 серия)

“Думаєте, що на робочому місці вас бачать і чують тільки колеги? Помиляєтесь!”


Як вибрати квартиру. ЖК "Водограй". м. Чернівці

Розібратися з питанням прихованого відеоспостереження змусила курйозна ситуація, що сталася з однією знайомою. Ситуація здавалася проста і звичайна. Юрист, приїхавши в офіс до одного з клієнтів, залишилась одна в кабінеті. Скориставшись відсутністю кого-небудь, після нелегкого переїзду містом, дівчина вирішила привести себе в порядок, а саме поправити колготки.

Який же був її жах, коли, пізніше, в кабінеті у директора вона побачила величезну плазмову панель із зображенням всього, що відбувається в офісі, в тому числі і тієї кімнати, де вона була. В тому офісі повсюди були приховані камери відеоспостереження під самими стелями.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Звісно обуренню колеги не було меж, особливо після того, як вона ще почула після цього розмови працівників цього офісу, які тільки підігрівали таке обурення: “Думаєте, що на робочому місці вас бачать і чують тільки колеги? Помиляєтесь! Навіть якщо в офісі немає видимих камер, будьте готові до того, що стоять приховані. Весь ваш робочий день у керівництва, як на долоні”.

Цікаво й те, що Інтернет, хоча і пістрявить заголовками “Посміхайтеся, вас знімає прихована камера”, “Не посміхайтеся в офісі: за вами спостерігають”, “Великий Брат стежить за тобою”, але відповіді на питання про правомірність зйомки на робочому місці ніхто не дає.

1)  Забороняється будь-яке втручання в особисте і сімейне життя людини – ст. 32 Конституції України.

Тобто не дозволяється без згоди особи збирання, використання чи поширення будь-якої інформації про особу, крім випадків, передбачених законом.

2) Заборона проводити фото-, кіно-, теле- і відеозйомку особи без її згоди (ст. 307 ЦК України).

Проведення подібних дій без згоди особи можливе лише у виключних випадках, передбачених законом.

Що ж це за виключні випадки?
Проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих дій (допит ст. 224 КПК, пред’явлення особи до впізнання ст.228 КПК, огляд ст. 237 КПК, слідчий експеримент ст. 240 КПК, освідування особи ст. 241 КПК тощо) У судовому процесі (ст.6 Цивільного процесуального кодексу, ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства, ст. 27 Кримінального процесуального кодексу, ст.ст. 4-4, 81-1 Господарського процесуального кодексу). Відповідно до Закону України “Про міліцію” (п.п. 11, 12 ст. 11), міліції надано право проводити фотографування, звукозапис, кіно- і відеозйомку , дактилоскопію осіб, які затримані за підозрою у вчиненні злочину, взяті під варту, звинувачуються у вчиненні злочину, а також осіб, підданих адміністративному арешту; а також проводити кіно-, фото- і звукофіксацію як допоміжний засіб попередження протиправних дій і розкриття правопорушень. Право на проведення таємної (прихованої) зйомки закріплено також Законом України “Про оперативно-розшукову діяльність”. Відповідно до вказаного Закону (п.11 ст. 8), здійснювати відеоспостереження в громадських місцях із застосуванням фото-, кіно- і відеозйомки, оптичних і радіоприладів, інших технічних засобів мають право оперативні підрозділи за наявності визначених Законом підстав.

 

rss