«Як фрілансеру не платити податки?»

Опубликовано: 08.10.2018

видео «Як фрілансеру не платити податки?»

Просто про податки для молодого бізнесу. Олексій Яновський | Власна Справа. Початок -2014

“Сьогодні фрілансери вийшли на перше місце по рівню доходів в країні”


Діаспора | Податки в США для простих людей | Скільки знімають та як платити

Наприклад, коли фріланс-діяльність здійснюється через міжнародні біржі фрілансу Upwork (в минулому Elance і oDesk) то оформлення та отримання первинних документів, що підтверджують факт реальності надання IT-послуг через біржі, а також свідчать про зв’язок між наданими послугами і отриманим доходом, оформити і отримати важко.


Барселона: жизнь в Испании. Переезд в Испанию | ЭКСПАТЫ

Дякуємо! Тепер: 1) Натисніть »ОТРИМАТИ КУПОН« ; 2) Введіть ваше Ім'я та Email, щоб ми змогли надіслати вам КУПОН прямо на пошту! Якщо не приходить - перевірте папку "Спам"!

Тому податкові органи при проведенні перевірок за відсутності зазначених підтверджуючих документів можуть кваліфікувати дохід як отриманий у результаті діяльності, здійснюваної не в рамках єдиного податку.

Наслідками ж у такому разі можуть бути донарахування 10% єдиного податку (п.293.4. Ст.293 ПКУ), 25% штрафних (фінансових) санкцій, пені (ст.129 ПКУ), анулювання статусу платника єдиного податку. Тому для застосування спрощеної системи оподаткування має сенс обзавестися відповідними доказами!

3) Поєднання в одній схемі декількох IT-суб’єктів на різних системах оподаткування

Практика свідчить, що найчастіше даний варіант оптимізації податкових платежів є найбільш оптимальним.

Приклад 1:

Єдиноподатник (3 група) – КЛІЄНТ – загальноподатник (IT-ФОП або IT-фірма)

Така бізнес-побудова дозволяє витратні проекти обробляти зусиллями загальноподатника, а всі інші – за допомогою єдиноподатника.

Приклад 2:

КЛІЄНТ – загальноподатник (IT-ФОП або IT-фірма) – IT-ФОП (2 група ЄП)

КЛІЄНТ – загальноподатник (IT-ФОП або IT-фірма) – IT-ФОП або ІТ-фірма (3 гр. ЄП)

Сенс такого структурування полягає в тому, що вартість послуг, що надаються єдиноподатником загальноподатнику, повинна бути трохи менше, ніж ціна подальшої реалізації цих послуг замовнику.

Це дозволяє абсолютно законно оптимізувати податкові платежі шляхом застосування меншої ставки податку до основного доходу (який сплачується загальноподатником єдиноподатнику) і більшою ставки до незначного розміру прибутку (адже у загальноподатника дохід зменшується на суму витрат, а в нашому випадку дохід буде небагато перевищувати витрати).

Як краще вивести зароблені гроші фрілансера?

Для того, щоб податки заплатити, необхідно для початку отримати винагороду за надані товари (роботи, послуги), а точніше «вивести» гроші з Upwork (в минулому Elance і oDesk).

Існує чимало варіантів вирішення поставленого завдання, кожен з яких має свої переваги і недоліки. При цьому слід зазначити, що немає якогось “усередненого” найбільш оптимального варіанту, кожен з Вас вільний визначити сам – що ж буде найзручнішим в кожному конкретному випадку.

Ми ж їх перерахуємо і проаналізуємо найпоширеніші з метою пошуку найбільш оптимального:

1. Отримання грошей на валютний картковий рахунок фізособи в українському банку

Недоліки:

Зовнішньоекономічну діяльність можуть здійснювати підприємці; Тільки для несистематичної діяльності, інакше можуть звинуватити в прихованні підприємницької діяльності або ухиленні в сплаті податків; Висока ставка – 15 (20)%; Кожного разу потрібно пояснювати банку джерело походження.

Переваги:

Нема паперових та бухгалтерських волокіт.
2. Переведення грошей на рахунок закордонного банку, а потім їх зняття на території України.

Недоліки:

Для відкриття рахунку в іноземному банку потрібно отримати річну індивідуальну ліцензію НБУ. Це складно, а у разі недотримання цих правил, можуть бути застосовані серйозні фінансові та адміністративні санкції.
3. Створення ЮО за кордоном і переведення грошей на рахунок вітчизняної ЮО.

Недоліки:

Необхідність платити податки за місцем реєстрації ЮО за кордоном; Введення грошей в Україну, що потребує додаткових витрат.
4. «Переведення» грошей на рахунок офшорної компанії.

Недоліки:

Витрати на створення такої компанії; Витрати на введення грошей в Україну; Обмеження в ЗУ на операції з офшорними зонами.
5. Використання карт Payoneer – Elance Prepaid MasterCard, PayPal і Skrill

Цей спосіб продиктований самими біржами міжнародного фріланса, Upwork (в минулому Elance і oDesk). На ньому зупинимося більш докладно.

Питання правомірності використання фріланс розробниками при отриманні коштів від іноземних замовників зазначених карт не раз піднімався в українському IT-співтоваристві, однак, так і не отримав однозначної відповіді.

Згідно з позицією НБУ, відповідно до законодавства України, Payoneer все ж є рахунком, оскільки на дану картку зараховуються валютні цінності і по ній відбуваються фінансові транзакції, а отже – потрібне отримання ліцензії НБУ.

Але, враховуючи те, що НБУ є в даному випадку установою, уповноваженою приймати з даного питання рішення, а також беручи до уваги відсутність на сьогодні будь-якої судової практики з даної проблеми, неоднозначність рішень НБУ з цього приводу, вважаємо недоцільним користуватися такими картками у випадках, коли ви прийняли рішення вести свою діяльність легально.

6) Реєстрація СПД і виведення грошей на валютний рахунок СПД в уповноваженому банку України.

Безперечною перевагою даного механізму є його абсолютна законність. У свою чергу, до недоліків відносяться складність і проблемність даного способу.

Недоліки:

За загальним правилом для ведення зовнішньоекономічних операцій необхідно укласти зовнішньоекономічний контракт (з 08.07.2015 року це може бути і простий інвойс) з урахуванням вимог українського законодавства, який зажадають в банку при безпосередньому надходженні грошей.

Крім того, банку також необхідно буде надати первинну документацію, яка підтверджує походження зазначеного доходу, а саме – інвойс (рахунок) та, наприклад, акт виконаних робіт – у разі виконання робіт з відстрочкою платежу. Однак, як вже було зазначено раніше, зазначені документи отримати досить проблематично.

Відповідальність за порушення

У разі порушення законів України в сфері оподаткування, законодавством передбачені наступні санкції:

1. Здійснення систематичної підприємницької діяльності без реєстрації: ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) – штраф до 8500 грн. + конфіскація грошових коштів, отриманих внаслідок такого правопорушення;

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

2. Незаконне (без індивідуальної ліцензії НБУ) відкриття або використання за межами України валютних рахунків: ст.162-2 КУпАП – штраф до 51000 грн; ст. 16 Декрету КМУ “Про систему валютного регулювання і валютного контролю” – штраф у розмірі 100% суми вказаних валютних цінностей;

3. Несвоєчасне надходження в Україну валютної виручки від реалізації на експорт товарів (робіт, послуг); приховання яким-небудь чином такої виручки: ст.162-1 КУпАП – Штраф до 85000 грн; ст. 4 Закони України (ЗУ) “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” – пеня до 100% неотриманої в строк виручки;

4. Заниження (ухилення) податкових зобов’язань: п.54.3. ст.54 Податкового кодексу України (ПКУ) -донарахування суми заниженого податку; ст.123 ПКУ – штраф до 50% суми донарахованого податку; ст.129 ПКУ – пеня у розмірі 120% річних облікової ставки НБУ, що діє на день заниження; ст. 212 Кримінального кодексу України (ККУ) – штраф до 425000 грн. + позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Сподіваємося, що наші поради стали для вас корисними! Не порушуйте закон, а вміло його застосовуйте!

Про новини щодо оподаткування фрілансерів на відео:


 

rss