«Як захистити права споживача? А це ви знаєте?»

Опубликовано: 08.10.2018

видео «Як захистити права споживача? А це ви знаєте?»

Закон про права споживачів

“Безкоштовний гарантійний ремонт- це ваше право і обов’язок продавця!”У разі поломки складної побутової техніки під час гарантійного терміну, покупець має право витребовувати  безкоштовний гарантійний ремонт . В цьому випадку він повинен написати в двох екземплярах заяву або в магазин, або в сервісний центр. У довільній формі вказуєте свої претензії: що не працює, як за вашим уявленням виглядає поломка.


Відео - урок НІСЕ: Як захистити свої права споживача ?

Обов’язково робите відмітку з вказівкою дати, штампу про прийом цієї заяви. Тому що може бути так, що цей процес затягнеться не на один тиждень, а то і місяці.

Якщо ж у вас не приймають цю заяву: йдете на пошту і оформляєте, бажано відправити його рекомендованим листом. Це буде вашим документів про те, що ви сповістили продавця магазин або сервіс-центр про те, що товар несправний і він має бути відремонтований. Тому що не виключено, що вам свої права доведеться відстоювати вже в суді. Але, як правило, ці спори намагаються до нього не доводити.


Як захистити свої права споживача (Частина 1)

Дякуємо! Тепер: 1) Натисніть »ОТРИМАТИ КУПОН« ; 2) Введіть ваше Ім'я та Email, щоб ми змогли надіслати вам КУПОН прямо на пошту! Якщо не приходить - перевірте папку "Спам"!

Якщо товар важить більше п’яти кілограм – холодильник, телевізор і тощо, то магазин або сервісний центр зобов’язані самостійно за власний рахунок відвезти товар на ремонт і привезти назад.

При здачі товару в ремонт, у вашій присутності повинні його оглянути: на цілісність, наявність пломб, на відсутність тріщин та інших ушкоджень і тому подібне. І все це повинно бути відбито в квитанції, яку вам повинні видати. Вона не довільної форми, а спеціально встановлена Постановою Кабінету Міністрів – “квитанція №7 “Гарант”.

У разі, якщо ви не знаєте своїх прав або забули їх, в кожному сервісному центрі на вашу вимогу повинні надати документ під назвою “Порядок проведення гарантійного ремонту”. Цей документ також допоможе вам зорієнтуватися в правах і всіх нюансах майбутнього гарантійного ремонту.

Наприклад, за словами фахівця, до них звернулися люди з приводу ремонту їх музичного центру. Віддали технікові на ремонт в сервісний центр, а вони його там ремонтують вже місяць-другий. На зворотному боці квитанції працівники сервісного центру зробили запис – ремонт по отриманню запасних частин. Споживач спокійно підписав знизу квитанцію.

Зрозуміло, сервісний центр тут правий, тому що, якщо ви, не дивлячись, підписуватимете квитанції, де буде написано, що товар відправлять, наприклад, в Київ або Нью-Йорк і там його мінятимуть, то ви чекатимете місяцями повернення вашого товару. Тому будьте знову уважними!

У разі, якщо ремонт робиться більше 14 днів, у споживача з’являється право на декілька варіантів.

По-перше , на час гарантійного ремонту у фірмовому сервіс-центрі вам повинні видати в користування аналогічний товар. Але такий “бартер” можливий не завжди, а лише у разі, якщо товар є в списку обмінного фонду. Наприклад, ви маєте право претендувати на заміну: телевізора, магнітоли, магнітофона, радіоприймача, холодильника, морозильника, пральної машини, мікрохвильової печі, кухонної машини, в’язальної машини, пилососа, електропраски, електроміксера, електросоковижималки, електрочайника, електрокавоварки. Також телефонного апарату, у тому числі мобільного телефону, персонального комп’ютера і його комплектуючих частин. По-друге , отримати інший товар. Гірше або краще, з доплатою, або вам повинні повернути гроші.

 

rss