ДУБ МАКСИМА ЗАЛІЗНЯКА

Опубликовано: 08.10.2018

видео ДУБ МАКСИМА ЗАЛІЗНЯКА

Дуб Максима Залізняка.avi

Дуб, який зростає в Холодному Яру, однозначно безцінний. Це найбільше дерево України, одне з найбільших дерев Європи...

У багатьох народів світу дуб вважається священним деревом. Про дуб згадується і в одній із | легенд про створення Землі. Наші предки шанували це дерево, вони проводили свої свята під віковими дубами або в дібровах, з деревини дуба вирізали своїх богів. І в наш час деревина дуба високо цінується. Дуб, який названо на честь місцевого героя Максима Залізняка, є патріархом українських лісів і одним із чудес природи України.Понад тисячу років зростає цей велетень на схилі Кириківського яру. Він пам'ятає походи київських князів, був свідком козацької доби, гайдамаки збиралися під його шатами, Тарас Григорович Шевченко бував біля нього.

Це дерево заслуговує на особливу повагу. Його висота -24 м, в обхваті - 8 м 90 см. У 1972 році дуб отримав статус державної пам'ятки природи місцевого значення (ботанічний релікт).


ДУБ МАКСИМА ЗАЛІЗНЯКА

Зараз дуб Максима Залізняка знаходиться під опікою Національного історико-культурного заповідника «Чигирин».

Если домашнее задание на тему: » ДУБ МАКСИМА ЗАЛІЗНЯКА оказалось вам полезным, то мы будем вам признательны, если вы разместите ссылку на эту сообщение у себя на страничке в вашей социальной сети.


30.04.17р. Холодний Яр. с. Буда. Дуб Максима Залізняка.


 

rss