«Transfer-do-Karpat» ЯРЕМЧЕ БУКОВЕЛЬ ДРАГОБРАТ

Опубликовано: 08.10.2018

Статистика

Онлайн всього: 1

Гостей: 1

Користувачів: 0

Нова карта схилів на Буковелі

Буковель — гірськолижний курорт у Івано-Франківській області (110 км від обласного центру).

Знаходиться поблизу села Паляниця (Яремчанскька міськрада, 30 км від Яремче). Курорт розташований на висоті 850-1372 метрів над рівнем моря.


ТРАНСФЕР ДО КАРПАТ ТА НА ДРАГОБРАТ

На курорті розташовано 16 витягів, він має розвинену інфраструктуру (готелі, багатоповерхові парковки, ресторани).

На п'яти горах (Довга, Буковель, Бульчіньоха, Бабин Погар, Чорна Клева) розташовано з близько 55 км трас (сині, Червоні та чорні). На ВСІХ трасах є снігові гармати, кілька  спусків обладнані стціонарнім освітленням.

Курорт активно розвівається, більша частина існуючіх будівель, доріг та спусків побудовані у 2005-2009 роках.

Характеристики витягів:

Заявлений період функціонування лижних трас — листопад-травень, хоча за погодними умовами це не звжди виконується повною мірою.

Буковель з смого початку був зароектований як лижний курорт (Наявність ядра з одно-двоповерхових готелів, стоянок для авто, точок громадського харчування). Від цього ядра по схилах постійно будуються нові підйомники і траси. З 2008 року Буковель почав розвиватися як лікувальний і бальнеологічний центр завдяки наявності власних джерел мінеральних вод).

 

Опис лижних схилів

Найбільше питань у клієнтів т.к. Буковель виникає стосовно «трас». Подібної інформації я не зустрічав в Інтернеті, де переважно дають технічні характеристики витягів, і карти схилів, які самі по собі для лижника-початківця нічого не говорять. Трапляється немало травм причиною яких є незнання особливостей схилів.

Схили витягу №1 не дуже зручні для початківців, а багато потрапляють на них через те, що беруть абонементи на витяги в «акцію» в найближчий касі, великі автобуси зупиняють поряд, на стоянці, суттєва перевага це, що на верху є кафе-бар «Арена» де можна смачно поїсти і помилуватися чудовими краєвидами. «Синя траса 1с вузька, часто мало засніжена, на вечірньому катанні закривають першою, є крута ділянка схилу, тому на ньому і небагато лижників. Значно цікавіші «червоні» траси 1а, 1д.

В нижній частині траса 1а достатньо широка, але не дуже зручний під’їзд до турнікету. При виїзді на перехрестя з «чорною» 1в бути обережним. «Чорна» траса 1в коротка з виїздом на «червону», часто буває обледеніла, права її частина готується як траса «Могул». Витяг №1 працює на вечірньому катанні до 20:00.

Витяг №7 найбільш популярний серед початківців, хоча це не завжди виправдано.

До переваг можна віднести:

- близько до центральних споруд (кас, парковок, туалетів тощо),

- зберігається непоганий стан снігового покриття до кінця роботи, працює на вечірньому катанні до 20:00,

- широкий схил, особливо в нижні частині,

- можна при потребі переїхати площадку з мультиліфтами та інші витяги №13, №34,

До недоліків можна віднести:

- багато лижників, особливо початківців, на турнікетах,

- не дуже зручні під’їзд і з’їзд з витягу,

- у верхні частині схилу відносно крута ділянка.

Даний витяг можна використовувати на протязі всього дня, якщо початківцю вдається зійти з витягу без падіння і схил в верхні частині виявиться для Вас надто крутим, можливо варто зняти лижі, пройти найбільш круту частину схилу тримаючи лижі в руках, а де схил не дуже крутий поїхати на лижах.

Витяг №14 найдовший, «синій» схил вздовж нього зовсім не найзручніший для початківців. Верхня частина схилу досить крута, вузька має жолобоподібну форму, за кілька годин невмілі лижники перетворюють її в непрохідну і небезпечну для початківців. Тому якщо Ви потрапили на неї в другій половині дня будьте обережні і добре подумайте як з’їжджати або сходити!

Зручний «синій»схил вздовж витяга №3. Спочатку рівна полога частина, а потім невелика стрімка ділянка, важна для початківців, і дальше широка і не стрімка частина схилу, що має довгу рівну частину з невеликим підйомом. Профіль даного схилу 3а дозволяє початківцю відпрацьовувати різні вправи.

Сам витяг №3 трьохкрісельний іде повільно, холодно сидіти, тому краще використовувати витяг 13е та 13 для переїзду на витяг №13. Даний витяг швидкісний, із зручним сходом на верхній станції, поблизу верхньої станції витягу №3є туалети, заклади харчування, але найголовніша перевага це зручні «червоні»схили 13а, б, е, д. Схил 13а використовується ще для переїзду через схил «u» (праворуч) на витяг №22 і дальше. Катаючись схилами 13е та 13д добре призвичаїти лижника для переходу з «синіх» на «червоні» схили.

Дуже популярні серед лижників схили витягу №5. Тут є і зручні червоні схили 5 h, g, d і нескладний «чорний» схил 5f з пологим в’їздом і виїздом до турнікетів та додатковим бугель ним витягом; і виїзди на інші витяги. Але найбільша перевага витягу №5 це довгий «синій» схил 5 В, А довжина близько 5 км. Лижник-початківець з обмеженими фінансовими можливостями може купити «разовий» абонемент («скі-пас») та з’їхати цим схилом близько години, а потім вирішити, що робити дальше. Якщо «скі-пас» взято на час: дві години, півдня або день, то можна користуватись витягом №7; кататись схилом 5 В але слід пам’ятати, що прийдеться повертатись вниз схилом 5А, а там є небезпечні ділянки. Серед недоліків я виділяю те, що є принаймні два небезпечні місця: стрімкі, вузькі, які невмілі лижники швидко «розбивають» і початківцям, особливо в другі половині дня, треба проїзджати або проходити їх дуже обережно. Існує загроза також заблукати, виїхати на круті або непідготовлені схили і травмуватись.

Схили витягу №22 - 22А,В; розвернуті до сонця, тому часто не використовуються, вони досить круті, на деяких схемах позначені як «чорні» не дуже зручні з різних причин. Тому витяг №22 використовується здебільшого як переїзд на інші схили.

Схили витягу №15 теж південно - західного напрямку, напроти сонця. На схилі 15А, в нижні його частині, є небезпечна ділянка, витяг №15 повільний.

Дуже зручні схили, для лижників середнього рівня витягу №8. На схилі 8А встановлено слаломну трасу, де кожен лижник може спробувати свої спортивні навички, пройти ворота, взнати час проходження. На схилі 8с є виїзд зі схилу G.

Витяг №11 швидкісний, і схили під ним непогані, особливо «червоні», а яким шляхом підїзжати до них легким, чи крутим 11 D, вибирати Вам, але не переплутайте з «чорними» схилами 11 В, С,.

Найкращі «чорні» схили 16 С, D на витягу №16, широка крута частина і не довгий пологий з’їзд. Виїхати витягом і з’їхати - займає близько 7-8 хв., коли «скі-паси» на час то то користуватись даним схилом, дуже вигідно. «Червоні» схили цього витягу менш цікаві, вузькі, зі складним профілем, часто закриті.

На найвищу точку т.к. Буковель піднімає витяг №12. В гарну погоду чудові краєвиди, тому тут немало лижників, а схили не найлегші. 12 В – взагалі поза трасове катання. Найкращий, найзручніший 12 А, поки не розіб’ють невмілі лижники.

Найбільш відомий схил витягу 2 R. Схил 2 А репрезентує т.к. Буковель, часто показують по телебаченню. Серед «червоних» схилів він не найлегший, єдиний зі всіх схилів, який працює до 10 травня, достатньо широкий, більшість змагань і показових виступів проходять саме тут. Для багатьох загадка чому на деяких картах схил 2 В позначено синім кольором, а це зовсім не так, з різних причин раджу його використовувати тільки для переїзду на витяг №5.

Є ще багато мультиліфтів поблизу витягів №7, 14, 2, але на них треба кататись не довго, хоча б з економічних причин. Не варто їхати в Буковель, щоб кататись тільки на мультиліфтах.

Кілька слів про схили і витяги поза т.к. Буковель на Яремчанщині. Всі витяги бугельного типу, різної конструкції. Схили м. Яремча «сині» і головний їх недолік – мало снігу. Гарний сучасний витяг побудували нещодавно в с.м.т. Ворохта з системою штучного засніження, з вечірнім катанням, з обробною схилів ратраками, схил «чорно-червоного» рівня. В с. Яблуниця схили г. Микулинка, г. Коза (ліворуч від дороги) та г. Діл, г. Корова (праворуч) «червоного» і «синього» рівня, головні їх недоліки це, навіть не те, що там буває мало снігу, а те, що багато чого там залишилось на рівні 90-х років (крім цін, звичайно), той же «сервіс», ті ж плоти на схилах, дерева тощо.

мікроавтобусом «Volkswagen» на 8 місць .

Організація трансферів :

з Івано-Франківська,Тернополя. Львова, Чернівців до Яремчі, Ворохти, Яблуниці , Ясіня ("Драгобрат") ,

Поляниці ("Буковель")

Умови надання послуг:

Зустріч відбувається на заздалегідь обговореному місці і трансфер здійснюється до місця призначення.

Також можливі наступні послуги: транспортне обслуговування туристів та гірськолижників, допомога з поселенням, екскурсії по Карпатах, оренда, замовлення та прокат мікроавтобуса, рішення для малих та великих груп людей. 

Телефонуйте! Поторгуємося, спрацюємося! Ціни на трансфери та екскурсії низькі! 

Контактна інформація:  

Телефон: (097) 90-49-666

E-mail: [email protected] .

Мікроавтобус з водієм буде поданий в зазначе ний час і місце!!!


 

rss