Кращі сорти огірків для засолювання

Опубликовано: 08.10.2018

видео Кращі сорти огірків для засолювання

Огурцы. Природное земледелие (укр)

Зміст

1. Який сорт огірків краще для засолювання

2. Кращі та класичні сорти огірків для засолювання3. Сучасні сорти огірків для засолювання

4. Кращі огірки для відкритого ґрунту

 

Думки про нові врожаї захоплюють наш розум за довго до початку дачного сезону. Про те, що заготовляти на зиму, кожен дачник починає думати ще перед посадкою розсади. Мабуть в кожному погребі стоять рівним строєм солоні огірочки. Секрет правильно законсервованих огірків часто криється не в кулінарних навичках. На смакові якості маринованих огірків багато в чому впливає вибір сорту огірків для засолювання. Про те, які гібриди підходять для цього кращим чином, розповімо в нашому матеріалі.


соління огірки

 

1. Який сорт огірків краще для засолювання?

Всі гібриди огірків умовно можна розділити на універсальні і безпосередньо засолювальні. Якщо посівним матеріалом, що гарантує високий урожай огірків для засолювання, з вами поділився сусід, то результат цілком і повністю лягає на його плечі. Якщо ж ви самі вибираєте насіння, то потрібно звернути увагу на наступні моменти.

Сорти огірків, призначені для засолювання, можна відрізнити за зовнішніми ознаками. У засолювальних яскраво виражені горбки. Це добра ознака того, що в засоленому вигляді вони простоять довго і не втратять смакових якостей. Якщо зеленці з білими шипами, то, як правило, у них товста шкірка, яка має малу проникністю для розсолу.

Такі сорти для засолювання не годяться.

Якщо ж огірки володіють чорними шипами, то це явна ознака того, що для засолювання вони практично ідеальні. Чорні шипики на плодах огірків відповідають за регулювання волого обміну і випаровування. У шипиках накопичується спеціальний фермент, що регулює випаровування вологи. Саме його скупчення надає шипикам чорний колір. На придатність огірків до засолюванні впливає і якість їх м'якоті. Якщо м'якоть щільна, то плід для засолювання придатний. Крупно горбкуваті огірки для засолювання володіють дуже хрусткою м'якоттю. При виборі насіння огірків для засолювання звертати увагу на гарну упаковку не варто. Краще прочитати опис дрібним шрифтом на звороті впакування і отримати максимум корисної інформації про сорт.

 

2. Кращі та класичні сорти огірків для засолювання

Кращі насіння огірків для засолювання дозволяють отримувати плоди з чорними шипами й горбками. Гібриди, які зарекомендували себе з точки зору отримання великих врожаїв засолювальних огірків, це Муромський і Ніжинський. Зеленці цих гібридів мають щільну хрустку м'якоть і тонку шкірку. До Ніжинського родоводу можна віднести наступні сорти огірків для засолювання: Носівський, Ера, Етап та Ніжинка.

Їх засолювальні характеристики перебувають на досить високому рівні, огірочки володіють хорошими смаковими характеристиками. Крім того, дані сорти дають непоганий насіннєвий матеріал.

Класичні гібриди для засолювання: Алтай, Воронезький, Чудовий F, Вязниковський, Береговий.

При всіх своїх позитивних засолювальних характеристиках дані сорти огірків володіють одним недоліком - зеленці швидко жовтіють. Тому збір урожаю цих сортів огірків повинен бути щоденним і своєчасним. Така частота знімання врожаю до всього іншого стимулює рослину для більш найсильнішого плодоношення.

 

3. Сучасні сорти огірків для засолювання

Навіть досвідчений городник при вигляді різноманітності насіння, які пропонуються на ринку, може бути спантеличеним. Для тих, кому вирощування огірків в новинку, вибір насіння огірків для засолювання взагалі є справою нереальною. Деякі городники побоюються застосовувати гібридні сорти. Це є помилкою. Більшість сучасних сортів огірків наділені високими смаковими якостями, стійкістю до хвороб і невибагливі до ґрунтово-кліматичних умов. Сучасні сорти огірків для засолювання: Бочковий засолювальний, Засолочний, Кураж, Мамин любимчик, Соловей, Циган, Ліліпут, Хабар, Веселі хлопці, Паризький Корнішон та Семкрос.

Всі ці сорти відрізняє невибагливість до умов вирощування і відмінні смакові та засолювальні якості. Любителям корнішонів до смаку припадуть сорти Ліліпут і Паризький корнішон. Їх засолювальні якості завжди на висоті, а врожайність приємно здивує і дозволить набити льох повністю. Для деяких сучасних сортів огірків характерна відсутність необхідності в застосуванні консервантів для засолювання. Прикладом є сорт Бочковий засолювальний F1. Отримати якісні солоні огірочки можна навіть з некондиційних плодів даного сорту. Вмістити всю інформацію про сорти огірків для засолювання в один матеріал досить проблематично. Адже генетики працюють, не покладаючи рук, і на світ щодня з'являються нові гібриди та сорти. Потрібно пробувати новинки, а своїм досвідом можна поділитися в коментарях до даної статті.

Найкращі сорти огірків для відкритого грунту

У продовження розмови про сорти огірків, розглянемо найкращі сорти огірків для відкритого грунту. Тут важливо розуміти, що вибір насіння огірків для відкритого грунту потрібно здійснювати з урахуванням районування того чи іншого сорту. Тобто, сорт або гібрид повинен бути стійким до кліматичних умов і хвороб рослин того регіону, де ви збираєтеся його вирощувати у відкритому грунті. Багато городників підрозділяють огірки на два типи. До першого типу відносяться великі і подовжені огірки, які краще підходять для салатів. До другого - сорти з короткими і товстими огірками, які ідеальні для консервування. Обидва типи не принесуть достатньо високого врожаю без рясної поливання і тепла.

 На споживчі якості огірків впливає час їх збору. Якщо огірок не під час зірвали, то губляться його як смакові, так і засолювальні якості. Крім того збільшується ризик втрати плодоношення всієї рослини.

 

4. Кращі огірки для відкритого ґрунту

Кращими сортами огірків для відкритого ґрунту, які відповідають всім вище перерахованим вимогам, а також зарекомендували себе з позитивного боку за роки вирощування, можна вважати наступні: Клавдія, Лапландія, Мурашка, Вьюга, Барабулька, По щучому велінню, Пасалімо, Хлопчик з пальчик, Метеліца, Марінда, Петербурзький експрес, Кріспіна, Зятьок, Буян, Матрьошка, Матильда, Герман та Маша.

Велика частина перерахованих сортів огірків для відкритого грунту показує непогані результати і в теплицях.

Якщо говорити про бджолозапильні сорти для вирощування у відкритому ґрунті, то є декілька, що позитивно зарекомендували себе: Пальчик, Журавльонок, Отелло, Роднічок, Семкрос, Сантана, Паризький корнішон, Аннушка, Лібелле, Соловей, Фермер та Вірні друзі.

Всім, хто воліє отримувати ранній урожай огірків у відкритому грунті, рекомендується вибирати ранні сорти та гібриди. Посадку таких сортів здійснюють наприкінці травня. Не зайвим буде ще раз нагадати, що при виборі насіння огірків для відкритого грунту потрібно віддавати перевагу районованим сортам, які мають позитивні відгуки городників. Насінницька галузь постійно випускає на ринок нові сорти насіння. Варто пробувати і проводити свого роду випробування такого насіння. Такий підхід може забезпечити отримання стабільних і високих врожаїв огірків як тепличних, так і для відкритого грунту.

Твори на схожу тему:


 

rss