Що таке traceroute?

Опубликовано: 30.09.2018

видео Що таке traceroute?

Вот что значит потеря пакетов в Battlefield

Traceroute - це службова комп'ютерна програма, призначена для визначення маршрута прямування даних в мережах TCP/IP. Traceroute може використовувати різні протоколи передачі даних в залежності від операційної системи пристрою.Traceroute входить у склад більшості сучасних мережевих операційних систем. У системах Microsoft Windows ця програма носить назву tracert, а в системах GNU/Linux, Cisco IOS і Mac OS - traceroute.

Розглянемо приклад роботи програми в операційній системі Windоws. Програма tracert виконує відправку даних зазначеному вузлу мережі, при цьому відображаючи відомості про всі проміжні маршрутизатори, через які пройшли дані на шляху до цільового вузла. У разі проблем при доставці даних до будь-якого вузла програма дозволяє визначити, на якій саме ділянці мережі виникли неполадки. Тут хочеться відзначити, що програма працює тільки в напрямку від джерела пакетів і є досить грубим інструментом для виявлення неполадок в мережі. У силу особливостей роботи протоколів маршрутизації в мережі Інтернет, зворотні маршрути часто не збігаються з прямими, причому це справедливо для всіх проміжних вузлів у Трейсі. Тому ICMP відповідь від кожного проміжного вузла може йти своїм власним маршрутом, загубитися або прийти з великою затримкою, хоча в реальності з пакетами, які адресовані кінцевому вузлу, цього не відбувається. Крім того, на проміжних маршрутизаторах часто стоїть обмеження числа відповідей ICMP в одиницю часу, що призводить до появи помилкових втрат.


Статическая маршрутизация - Static Route

Для визначення проміжних маршрутизаторів traceroute відправляє цільовому вузлу серію ICMP-пакетів (за замовчуванням 3 пакети), з кожним кроком збільшуючи значення поля TTL («час життя») на 1. Це поле зазвичай вказує максимальну кількість маршрутизаторів, яке може бути пройдено пакетом. Перша серія пакетів відправляється з TTL, рівним 1, і тому перший же маршрутизатор повертає назад ICMP-повідомлення "time exceeded in transit", яке вказує на неможливість доставки даних. Traceroute фіксує адресу маршрутизатора, а також час між відправленням пакету і отриманням відповіді (ці відомості виводяться на монітор комп'ютера). Потім traceroute повторює відправку серії пакетів, але вже з TTL, рівним 2, що змушує перший маршрутизатор зменшити TTL пакетів на одиницю і направити їх до другого маршрутизатора. Другий маршрутизатор, отримавши пакети з TTL = 1, так само повертає "time exceeded in transit".


Дурацкий русский, серия 2

Процес повторюється до тих пір, поки пакет не досягне цільового вузла. При отриманні відповіді від цього вузла процес трасування вважається завершеним.

Запуск програми проводиться з командного рядка. Для цього ви повинні увійти в неї. Для операційних систем сімейства Windows існує кілька способів запуску командного рядка:

Пуск - Виконати - У графі «Відкрити» написати «cmd» і натиснути Ок. Клавіші Win (кнопка з логотипом Windows) + R (повинні бути натиснуті одночасно) - У графі «Відкрити» написати «cmd» і натиснути Ок. Пуск - Всі програми (або просто «Програми», залежить від версії операційної системи) - Стандартні - Командний рядок.

У вікні, написати: tracert 2ip.com.ua


 

rss