Озеро Байкал, туризм і відпочинок на Байкалі, Байкал взимку і влітку » Жіночий світ

Опубликовано: 29.09.2018

Унікальне, найдавніше з озер, найглибше і велика за кількістю прісної води озеро Байкал , що знаходиться на півдні Східного Сибіру, ??завжди притягує до себе увагу. Встановлено вік Байкалу - понад 25 мільйонів років! Але ж озера льодовикового походження живуть зазвичай близько 15 тисяч років, після чого наповнюються опадами і зовсім зникають.

На озері Байкалі ж зовсім не виявлено жодних ознак старіння. А останні геофізичні дослідження зародили у вчених припущення, що озеро Байкал - це зароджується океан ... Береги озера розходяться зі швидкістю до двох сантиметрів на рік, що аналогічно розбіжності Африканського і Південноамериканського континентів.

Але як би там не було, в це унікальне місце на Землі прагне потрапити кожен мандрівник.

Літній відпочинок на озері Байкал

Рафтинг по Прибайкалля

У озеро Байкал впадають 336 річок. Ось де просто судилося зайнятися рафтингом по вируючим порогам і пінливим сливам, вздовж мальовничих байкальских гір.

прібайкальскіе річки відрізняються за характером. Маршрут по річці Иркут проходить через безліч шивер (мілководних ділянок з камінням) і порогів. Існує більш спокійний триденний маршрут, доступний кожному, на якому рівні підготовки - від Анчуков до Шаманки.

Східний Саян познайомить з вельми цікавою річкою Окою з прекрасними берегами, оточеними Саянський горами. У Оке можна зустріти потоки застиглої лави, а рибалка там чудова.

Річка Хара-Мурин чекає любителів екстриму. Вже вона покаже всю міць і силу гірських річок.

Дайвінг на озері Байкал

Вражаюча глибина озера Байкалу (1637 метрів) помітно відрізняє його від інших озер, серед яких у світі лише шість сягають глибини понад 500 метрів. Для дайвінгу на Байкалі просто відмінні умови. Видимість під водою сягає до 40 метрів, а підводні течії досить слабкі. Організовано занурення "в казку", як з берега, так і з корабля. Під гладдю Байкальської води можна побачити не тільки багатющий тваринний і рослинний підводний світ, а й численні гроти, каньйони, ступінчасті ухили, вертикальні стінки. Занурення можливі протягом усього року - як влітку, так і взимку.

Риболовля на озері Байкал

Саме різноманітність риби, способів і місць її лову в Байкальському регіоні може звести з розуму не тільки новачків, але й досвідчених рибалок. У Байкалі живе 52 види риб, 27 з яких є ендеміками - зустрічаються тільки в цьому місці. Застосовуються на озері Байкал всі відомі види лову.

Спіймані рибини можуть бути просто гігантських розмірів, риби у воді просто дуже багато, так що без трофея не залишається жоден рибалка, навіть той , який вперше взяв у руки вудку (якщо тільки вудку не потягне величезна щука, яких в озері чимало).

Квадроцикли

Ось на чому можна подолати всі перешкоди і перешкоди, і дістатися до найкрасивіших чудес природи, надійно захованих від людського ока в глушині байкальской тайги. Будь-який час року, на будь-якій місцевості і в будь-яких погодних умовах. Чотириколісний сверхпроходімий всюдихід квадроцикл винесе на собі двох чоловік разом з поклажею. На квадроциклі можна пройти по бездоріжжю, завалів і болотах. У Сибіру він став улюбленим засобом пересування мандрівників, мисливців і рибалок.

Гідроцикли

Швидкісні 1-2-місні катери, на яких захоплююче розсікати пінисті хвилі Байкалу, одного із самих бурхливих озер земної кулі.

Зимовий відпочинок на озері Байкал

У зимовий час тут щодня відбуваються унікальні природні явища. Сонце сліпуче, простори найчистішого льоду великі, небо безхмарно!

Варіанти відпочинку на Байкалі різноманітні. У березні - Байкальський зимовий оксамитовий сезон. Днем вже часто буває плюсова температура, але крига ще до півтора метрів завтовшки, що гарантує безпеку.

Байкал становить величезний інтерес для любителів і активного, і пасивного відпочинку.

Сплав на крижині

Не скрізь є такий захід, а на озері Байкал організовані подібні тури. Здійснити льодовий сплав можливе тільки на кордоні Байкалу з єдиною витікає з нього рікою Ангарой, де щорічно утворюється досягає 90 см завтовшки шар льоду. На відміну від самого озера, вода тут ніколи не замерзає. Для проведення сплаву на крижині відповідний час з березня до середини квітня.

Баггі на льоду озера Байкал

Катання на баггі на великій швидкості зовсім безпечно. Двомісні автомобілі без вікон і дверей, з підвищеною прохідністю, не бояться ні снігових заметів, ні води, ні бруду.

Снегоходних сафарі

Потужні снігоходи можуть пронести Вас по безкрайніх просторах Байкалу зі швидкістю більше ста км/год. Така поїздка, підвищує адреналін у крові, наповнить зимовий відпочинок яскравими враженнями та необхідними гострими відчуттями.

Зимова риболовля на озері Байкал

Риболовля на цьому самому красивому, найглибшому і самому чистому озері планети просто дивна. Під ногами - прозорий лід. Над головою - яскраве сонце. Це просто мрія рибалки - підлідна риболовля на Байкалі з такими трофеями, як байкальський омуль, ленок, сиг, таймень, харіус ...

Купання

І мова піде зовсім не про моржування. Морозним зимовим днем ??на Байкалі можна скупатися в природних гарячих джерелах, кожен з яких унікальний по температурі і за складом води. Можна тільки уявити собі навколишнє мальовничу зимову картину: дерева у снігових волохатих шапках і гілки в морозних голках, і дбайливе зігрівання гарячого джерела.

Вода в джерелах прогрівається в основному до 30-45 градусів, що цілком комфортно на морозному свіжому повітрі. Байкальські мінеральні джерела дуже цілющі. Вони оздоровчо впливають на кістково-м'язову тканину, активізують захисні сили організму. Шкіра піддається очищає і лікувальній дії сірководню. Особливо вода Хакус на Північному Байкалі багата радоном і сірководнем і допомагає в лікуванні хвороб суглобів, радикуліту, ревматизму, кісток, шкірних і нервових хвороб.

Навколо багатьох джерел досить хороша інфраструктура: комфортні умови для проживання, облагороджені місця для прийому ванн, консультації фахівців.

На більш далекі, "дикі" цілющі джерела, можна дістатися на снігоході або вертольотом.

Гірські лижі та сноуборд

Тривалість спусків на Байкалі від 1 до 10 кілометрів. Гірські схили Байкалу покриті найчистішим глибоким снігом - повне відчуття спуску по безкрайніх просторах незайманої цілини.

Підйом наверх багато часу не займе - він може бути і на вертольоті, і за допомогою спеціального ратрака - спеціального трактора, призначеного для пересування по горах.

Альпінізм на Байкалі

Для альпіністів Байкал - це маса яскравих емоцій і досягнень. Байкальські гори - не для слабкодухих. Західний берег озера впритул оточують гірські хребти, майже прямовисно обриваються в воду. Найвища вершина у Баргузинського хребта (2840 метра). А височенних і потужних гірських піків в регіоні вистачає. Все необхідне спорядження можна отримати на Байкальський турбазах.

Природа Байкалу

Байкал знаменитий і найбільшим числом видів тварин і рослин, різноманітність яких можна спостерігати навіть взимку.

Флора і фауна включає в себе близько 2600 видів.

Багато водорості живуть тільки в цьому місці на землі і ніде більше (є ендемічними). З початком весни вони, починаючи поглинати сонячну енергію, розмножуються і плавлять навколо себе сковує їх лід. Починається надзвичайне буйство життя в льоду і під льодом - починаючи від інфузорій, можна виявити молодих байкальских рачків і мальків риб.

Озеро Байкал - найбільше на планеті сховище прісної води.

Напевно, не даремно таке древнє озеро називають священним грізним морем. Ландшафти на Байкалі неповторні.

Байкальський регіон належить до зони підвищеної сейсмічності. Майже щодня реєструються там слабкі землетруси, а 7-бальні трапляються майже кожні два роки.

Завдяки зосередити в цьому місці унікальних природних цінностей, у 1996 році Байкал був внесений до списку "Всесвітньої спадщини".

Відвідування одного їх найкрасивіших місць на Землі, що знаходиться в південній частині Східного Сибіру залишиться у Вашому житті незабутньою подією.

Тим більше що екологи вже б'ють тривогу, звертаючись з проханням перевести озеро Байкал в "Списку Всесвітньої спадщини під загрозою". Поспішайте побачити, відчувати і відобразити!

Лілія Юрканіс

для жіночого журналу. Ru

При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий онлайн журнал. ru обов'язкове


 

rss