Швеція. Відпочинок в Швеції. Стокгольм - Північна Венеція. Цікаві Стокгольма » Жіночий світ

Опубликовано: 29.09.2018

видео Швеція. Відпочинок в Швеції. Стокгольм - Північна Венеція. Цікаві Стокгольма » Жіночий світ

Орел и решка. Рай и Ад - 2 - Швеция (1080p HD)Швеція - невелика держава на півночі Європи, яке веде історію з глибини століть, засноване суворим німецьким плем'ям: славними воїнами і досвідченими мореплавцями. Назва древнього племені - "свеи", від нього пішла назва держави - Швеція. Перша згадка про стародавнє місто Стокгольм датується 1252 роком.


КАК изменила меня ШВЕЦИЯ за 5 ЛЕТ

Стародавнє місто був побудований на чотирнадцяти невеликих островах, не пов'язаних один з одним, звідки можна було перекрити вихід судів в озеро Меларен. Звідси походить назва міста: "сток" - означає колода, "горб" - маленький острів. Сьогодні Стокгольм - найбільше місто в Швеції, столиця шведського королівства.


ШВЕЦИЯ | ШВЕДСКИЙ МЕНТАЛИТЕТ | Мои наблюдения | Мой опыт работы в IKEA

Північна Венеція

Стокгольм називають Північною Венецією. Як уже згадувалося, місто розташоване на островах, з'єднаних один з одним 60-ма мостами. Якщо ви потрапите в цей балтійський місто, не відмовляйтеся від водної екскурсії "Під мостами Стокгольма". Мірно погойдуються на холодній воді пінної судно повезе вас у казку, дія якої буде розвиватися з кожним пройденим мостом. Лощена білизна яхт, які скупчилися біля причалів, піниста темна вода, ліхтарі на набережній - ось звідки черпають ідеї для вовняних пледів з різнокольоровими фетровими очками шведські умільці.

Цікаві Стокгольма

Стокгольмський королівський палац

Прогулянку по Стокгольму краще почати зі Старого міста, що займає три невеликі острови: Стадсхольмен, Риддархольм і Хельгеандсхольмен. Стокгольмський королівський палац - найбільший замок в світі, який до цих пір є королівською резиденцією. Тим не менш, палац не претендує на звання головної визначної пам'ятки Швеції, так як був побудований лише в середині 18-го століття на руїнах більш стародавнього, згорілого замку. Палац будували за проектом архітектора Нікодемуса Тессін Молодшого протягом 57 років, в ньому налічується понад 550 приміщень (для відвідування туристами відкрито лише 9 кімнат). У резиденції розміщується кілька музейних приміщень. Під палацом, в королівських сховищах, зібрана колекція парадного карет, лицарських обладунків, зброї й чернечого шати. Монарші регалії, виготовлені голландськими ювелірами зберігаються в Королівській скарбниці. Античні скульптури - спадщина Густава III - привітають вас в королівському саду. Традиційно, 10 грудня кожного року, в Королівському палаці проходить церемонія вручення Нобелівської премії в присутності монарших персон.

Незважаючи на те, що палац є чинною королівською резиденцією - тут королева дає бали, влаштовує прийоми, приймає іноземних послів - кожен бажаючий може відвідати замок, відчути атмосферу величі і розкоші, і нарешті, відчути себе нащадком королівської сім'ї або, на худий кінець, лауреатом Нобелівської премії. Незмінно, рік з року, туристів приваблює захоплююча дією церемонія - зміна почесної варти. Щодня, опівдні, солдати шведської армії різних підрозділів, виконують складні побудови, демонструють блискучу стройову підготовку, передаючи прапор частини новому караулу. Солдати надягають парадну форму тільки тоді, коли супроводжують королівську сім'ю або при зміні варти з різних частин, тобто раз на два тижні.

Гамла Стан

Тепер можна побродити середньовічним Гамла Стану, архітектурному музею. Більшість будівель цього району з брущатому бруківці, старовинними газовими ліхтарями і кам'яними особняками відноситься до XVII століття. Найбільш наполегливі з туристів знайдуть провулок Мортен-Торцігс-Гренд, ширина якого складає всього 90 сантиметрів. Помилуйтеся ста ¬ рінним собором в романо-готичному стилі з складною назвою Риддархольмсчюрка, споруди XIII століття. Стурторьет - центральна площа Гамла Стану, що налічує більше 700 років, яка колись була місцем торгівлі і страт. Камені на площі нагадують про Стокгольмської кривавої бані 1520 року. Сьогодні Стурторьет захопить вас круговертю магазинів, кафе, ресторанів. На вулиці Престгатан ви не пройдете мимо яскравих сувенірів і ароматних вафель.

На 100-метровій висоті, на вершині червоною цегляною, розставлені скульптури трьох святих - Миколая, Клари і Марії Магдалини-які охороняють місто. Саме в ратуші святкують тріумф лаурет Нобелівської премії. У Золотому залі влаштовують бали для номінантів, у Блакитній кімнаті проходить нобелівський банкет. У меню місцевого ресторанчика входять страви, якими пригощають іменитих учених і діячів мистецтв.

Вирушаємо на пошуки казки

Але хто відповість на питання, яке хвилювало вас всю дорогу по шляху в чудове місто Стокгольм. Де живе Карлсон? Особняк шведської письменниці Астрід Ліндгрен знаходиться в районі Васастан, за адресою Далага-тан, 46. Та й у казкового персонажа теж є офіційна адреса. Це музей казок скандинавських письменників, в Юнібакене. Це своєрідний скандинавський Діснейленд. Малюки можуть пострибати з Пеппі-Довга панчоха, сфотографуватися з Мумми-троля, пустувати з Роні-дочкою розбійника, пожаліти Расмуса-волоцюгу. Побувайте на кораблі-музеї, Вази. Військовий корабель був побудований на славу шведської монаршої династії Ваза, але так і не зробив жодного страхітливого залпу. Галеон, надмірно оснащений важкими гарматами, прикрашений важкої золотий різьбленням цінних порід дерева, просто затонув. За пригоді 300 років шведи підняли корабель з морського дна. Судно, завдяки солоній воді Балтійського моря, збереглося в ідеальному стані. Корабель, так і не перетворившись на грозу морів, став цілком мирним унікальним музеєм.

Шведи вміло використовують історичну спадщину, відкриваючи музеї в найнесподіваніших місцях. У Стокгольмі навіть метрополітен - твір мистецтва, його називають "найдовшою мистецькою галереєю світу". Жетон у метро - це квиток в музей сучасного мистецтва, де із залу в зал вас перевозить електричка.

А наостанок, потрібно відправитися в район Седермальм з його знаменитими оглядовими майданчиками на високій скелястій набережній. Звідти відкривається фантастичний вигляд: різнокольорова геометрія будиночків на березі; хаотично пришвартовані яхти, катери, човни. Вдихніть свіжий морський бриз і загадайте бажання ... повернутися.

Верещагіна Софія

для жіночого журналу. ru

При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий онлайн журнал. ru обов'язкове


 

rss