Декретні виплати безробітним. |

Опубликовано: 29.09.2018

видео Декретні виплати безробітним. |

Майбутні матері не отримують декретних виплат

Як тільки жінка розуміє, що вона стане матір’ю, на неї покладається величезна відповідальність за народження здорового малюка. Тому вона в корені міняє свої звички, веде здоровий спосіб життя, робить всі необхідні гімнастичні вправи, які їй призначає лікар.Непогано паралельно з цим нанести візит і юристу. Справа в тому, що в чинному кодексі законів передбачені і законопроекти, де роз’яснюються умови, в яких доведеться працювати, а також режим роботи вагітних жінок, обмовляються декретні виплати безробітним і деякі інші важливі для майбутньої матері питання.


В Україні затримують декретні виплати

Якщо звернутися до чинного законодавства, то стане ясно, що безробітній жінці ніхто не може відмовити у наданні робочого місця. А якщо підприємство не може надати відповідні умови і режим праці, то вагітну жінку слід звільнити від роботи. У даному випадку роботодавець повинен виплатити так звані декретні виплати непрацюючим.

Безумовно, всіх жінок в положенні хвилює питання, яку тиждень вагітності вважати початком декретної відпустки, а також як розрахувати декретні виплати безробітним.

Всі ці питання передбачені чинним на території Російської Федерації законодавством. Оформляти декретну відпустку можна, починаючи з тридцятого тижня вагітності. А декретні виплати безробітним виробляються протягом 126 календарних днів, тобто грошову допомогу вагітна жінка буде отримувати протягом 70 днів до моменту народження дитини і 56 днів після цієї знаменної події. Якщо говорити про Російську Федерацію, то тут після пологів жінка отримує виплати на протязі 70 днів.

Якщо росіянка народжує двох і більше дітей, то виплати в післяпологовий період тривають 110 днів.

Хто може отримувати декретні виплати? В першу чергу, громадяни Російської Федерації, які мають реєстрацію в нашій країні і проживають постійно на її території. Декретні виплати покладаються і громадянам Росії, тимчасово проживають за кордоном. Як правило, це стосується сім’ям військовослужбовців.

Залишається відкритим питання, як оплачують декретну відпустку. Якщо звернутися до законодавчих актів, то оплата декретної відпустки складає розмір середньої заробітної плати. При цьому стаж роботи жінки не враховується, він вважається рівним 100 відсоткам. Наприклад, якщо вагітна жінка отримує ставку 200 доларів, то розмір декретної допомоги буде дорівнює 200х4 = 800.

Сума ця приблизна, оскільки не враховується кількість робочих днів на місяць, а також святкові дні.

Декретні виплати безробітним можна розрахувати, беручи до уваги розмір допомоги по безробіттю, розмір стипендії та будь-якого іншого доходу. Ні для кого не секрет, що отримати декретна допомога вагітна жінка може тільки за місцем свого проживання, в органах з охорони праці та соціального захисту. Як правило, розмір декретної допомоги становить близько 25 відсотків прожиткового мінімуму.

Крім декретних виплат, вагітна жінка може отримувати і деякі інші посібники. В першу чергу, до них відноситься посібник з надання допомоги при народженні дитини, а також допомогу по догляду за дитиною, поки їй не виповниться три роки. Якщо дитина важко хвора, то жінка має право претендувати на відпустку по догляду за малям, поки він не досягне шестирічного віку.

Як правило, всі виплати по декретній відпустці отримує мати. Однак якщо складається непередбачена ситуація, то декретні виплати можуть отримати і інші родичі, а також представники або ж опікуни дитини.

Наприклад, виплати можуть бути видані на руки батькові, людині, яка збирається усиновити дитину або опікуну.


 

rss