Стаття для людей, яких цікавить, як дізнатися яка відеокарта встановлена в комп’ютері |

Опубликовано: 29.09.2018

Відеокарта в пристрої комп’ютера є однією з найбільш важливих деталей, які впливають на продуктивність. В основному, від її потужності залежить комфорт в комп’ютерних іграх, проте це не єдине її призначення. Крім швидкості комп’ютерних ігор відеокарта впливає на продуктивність комп’ютера при роботі в безлічі графічних програм. Безумовно, існують більш дешеві рішення з невеликою продуктивністю. До них можна віднести, наприклад, вбудовані відеокарти, які покупцеві обійдуться у десять разів дешевше окремого пристрою. Їх цілком вистачить для запуску комп’ютерних ігор з середніми вимогами, перегляду фільмів і роботи в більшості програм. Один з їхніх мінусів полягає у використанні ресурсів оперативної пам’яті. Таким чином, якщо на комп’ютері встановлено 2Гб оперативної пам’яті і вбудована відеокарта, то використовуватися буде лише 75% пам’яті, решта піде на підтримку роботи відеокарти. Проте більшість людей погано розбираються в комп’ютерах і не знають як дізнатися, яка відеокарта встановлена в комп’ютері. Багатьом це і не потрібно, однак в житті трапляються різні ситуації, тому зайві знання в даній області нікому не зашкодять.

Найпростішим способом для людей, яких цікавить як дізнатися яка встановлена відеокарта, є стандартна функція Windows. Для цього достатньо лише натиснути на робочому столі праву кнопку миші, вибрати Властивості, а потім перейти на саму останню вкладку Параметри. Саме там зазвичай написано назву монітора і серія відеокарти, яка встановлена на комп’ютері. Ця функція, наприклад, доступна в Windows XP, але такий спосіб як дізнатися, яка відеокарта встановлена в ПК не до кінця ефективний. Справа в тому, що таким чином можна дізнатися лише її серію, а не на 100% точну назву. Тому доведеться вдатися до більш складних способів як дізнатися яка відеокарта, проте більш ефективним.

Для більш просунутих користувачів, яких цікавить точне найменування відеокарти, існує величезна кількість різноманітних програм і утиліт, які буквально за кілька секунд здатні видати більш ніж докладну інформацію про графічному пристрої комп’ютера. У природі їх існує просто величезна кількість, наприклад, MS / Afterburner, GPU-Z або AIDA64.

Також одним з найпростіших способів того, як дізнатися яка відеокарта коштує в ПК є банальне розтин комп’ютера.

Найчастіше на самій відеокарті докладно написана вся інформація про модель і виробника. Однак, таким чином неможливо дізнатися технічні характеристики відеопристрої комп’ютера. Так що вибір на користь того чи іншого способу перевірки залежить виключно від ситуації, в яку потрапив користувач.

Ось ми і відповіли на питання, як перевірити найменування графічного пристрою на комп’ютері. Насправді, ця задача є досить простою, так що з нею зможе впоратися навіть починаючий користувач персонального комп’ютера. Крім того, багатьох людей цікавить, яка сама потужна відеокарта. Дати впевнений відповідь на це питання просто неможливо. Справа в тому, що технології графічних пристроїв розвиваються набагато швидше, ніж того вимагає ринок. Також існує така річ, як конкуренція між виробниками. Кожен з них намагається раз у кілька місяців випустити «флагман», який буде мати величезну потужність і перевершить конкурентів. Ці гонки будуть тривати нескінченно, поки є така необхідність. Для звичайних користувачів існує величезний вибір звичайних графічних пристроїв. Справа в тому, що топові продукти того чи іншого виробника ніколи не виправдовували свою ціну, а також мали куди більшу продуктивність, ніж того вимагали гри або програми.


 

rss