Як вибрати няню для дитини

Опубликовано: 29.09.2018

видео Як вибрати няню для дитини

Няня засуджена за катування малюка

Зміст:

Намічаємо мету Приступаємо до вибору

Бути завжди поруч зі своєю дитиною, вчити його чомусь новому, бачити, як він росте і розвивається - чи це не справжнє щастя для батьків? Але, на жаль, іноді виникають такі життєві обставини, коли мама не може постійно перебувати з дитиною. Бути може, їй доводиться вийти на роботу (або ж вона сама пристрасно цього бажає). Або мама хоче мати вільний час для того, щоб приділити його собі (теж цілком зрозуміле бажання). Ситуації бувають різні, але суть їх зводиться до того, що мамі на допомогу потрібна людина, яка б доглядав за дитиною під час її відсутності. Добре, якщо на допомогу можуть прийти близькі родичі (наприклад, бабусі). А якщо і у них немає такої можливості? У такому випадку батьки подумують над тим, щоб найняти няню. І перше питання, яке виникає в такому випадку, звучить так: «Як вибрати няню для дитини?».Вибір няні по своїй складності може зрівнятися хіба тільки що з вибором супутника життя. А як інакше, адже дитина - це найдорожче у житті! Помилка при виборі може коштувати надто дорого. Тому перш, ніж приступати до процесу пошуку, потрібно

чітко визначитися з тим, хто саме вам потрібен і навіщо.


Скільки коштують в Україні послуги домогосподарок та нянь для дітей

Намічаємо мету

Батьки повинні продумати і обговорити наступні питання:

Навіщо потрібна няня? Безумовно, комусь може здатися, що відповідь очевидна: щоб доглядати за малюком, але тут можливо безліч варіантів: няня може перебувати з дитиною цілий день, а то і зовсім цілодобово або приходити лише на кілька годин в день. А, може, послуги няні будуть потрібні лише час від часу (наприклад, на час відвідування мамою магазинів, фітнес-клубу або салону краси). Або мама буде перебувати з малюком, але їй потрібна помічниця? Чи потрібна дитині няня або гувернантка? Вам достатньо, щоб дитина була нагодована, вмиті і доглянутий? Або ви хочете, щоб з дитиною займалися: вчили читати, рахувати, писати? В останньому випадку вибирати потрібно вже не няню, а гувернантку. Безумовно, послуги гувернантки будуть коштувати дорожче. Яка людина вам необхідний? Для когось особистість няні не грає ролі - аби за дитиною добре доглядала і не ображала його. А комусь вкрай важлива наявність відповідної освіти (наприклад, педагогічного чи медичного), вік і навіть віросповідання! Тому, вирішуючи питання, як вибрати няню для дитини, потрібно врахувати і такі моменти.

Приступаємо до вибору

Батьки часто знаходяться в замішанні: де шукати няню? Найкращий шлях - попросити поради у знайомих. Бути може, хтось вже користувався послугами няні і зможе дати рекомендації. Другий шлях - звернутися в агентство з найму персоналу або вивчити приватні оголошення. До слова, і перший, і другий варіанти пов'язані з ризиком. Не слід думати, що, звернувшись в агентство, можна ні про що не турбуватися. Адже агентство - всього лише посередник. Але навіть якщо ви вирішили вдатися до послуги агентства, особисту співбесіду з нянею обов'язково. Ось кілька порад з проведення такого роду «кастингу»:

На зустріч з нянею краще приходити подружжю. Це важливо для більш об'єктивної оцінки. У няні потрібно попросити показати документи, медичну довідку та рекомендаційні листи. Не соромтеся попросити у няні контакти колишніх роботодавців. Можливо, вам доведеться зателефонувати їм для того, щоб вони підтвердили свої рекомендації. Потрібно докладно розпитати у няні про її минулих місцях роботи: скільки років було дітям, як їх звали, ким були батьки. Якщо місця минулої роботи вигадані, няня може плутатися у відповідях. Зверніть увагу на те, як відгукується няня про колишніх роботодавців - це може сказати багато про що. Няня пліткує про минулу родині? Це величезний мінус! Зверніть увагу на те, протягом якого часу няня працювала в сім'ях. Занадто короткі терміни також повинні насторожити. Розпитайте у няні про те, який буде приблизний розпорядок дня дитини. Не приймайте загальних фраз, просите докладного «плану». Заздалегідь підготуйте питання для няні, які будуть починатися зі слів: «Що ви будете робити, якщо дитина ...». Далі можливі варіанти, наприклад: «... не хоче їсти» або «... почне кашляти»? У няні повинні бути більш-менш чіткі відповіді на конкретні запитання. Постарайтеся побільше дізнатися про саму няні. Тут мається на увазі не тільки її освіту. Запитайте про її сім'ю (вкрай бажано, щоб у неї були власні діти), про захоплення та інш. Найкраще заглянути до няні в гості - житло може розповісти про людину дуже багато. Поговоріть з нянею про моменти у вихованні дитини, які ви вважаєте принциповими. Наприклад, про те, як реагувати на примхи. Зіставте її відповіді з вашими поглядами. Запросіть няню додому для знайомства з дитиною. Зверніть увагу на те, чи зможе няня відразу розташувати до себе крихітку і яким чином сама дитина буде на неї реагувати. Можливо, кілька днів мамі доведеться побути вдома разом з нянею - розповісти їй про те, як потрібно доглядати за дитиною і допомогти дитині адаптуватися до нової людини.

У повній же мірі оцінити якості няні можна тільки після того, як вона приступить до своїх обов'язків. В останні роки великою популярністю користується приховане відеоспостереження за роботою няні. Якщо ви плануєте таким чином контролювати няню, її краще попередити про це. Головним же показником роботи няні буде поведінку і настрій дитини. Якщо щось піде не так, батьки відразу відчують це.

В цілому ж універсальних відповідей на питання про те, як вибрати няню для дитини, не існує. Часом трапляється так, що навіть людина, яка не має ні відповідної освіти, ні багатого досвіду догляду за дітьми, прекрасно справляється з обов'язками няні. І все ж, якщо ви підете вищепереліченим радам, ризик розчаруватися в няні буде менше.


 

rss