Вегетаріанство і вагітність [draft]

Опубликовано: 29.09.2018

Вегетаріанство – це життєва філософія. Саме тому багато хто не хоче відмовлятися від неї навіть у таких  в иняткових випадках,  як вагітність.

Суть вегетаріанства

Вегетаріанство полягає в споживанні фруктів, злаків, овочів і горіхів. При цьому система харчування повністю виводить з раціону харчування продукти тваринного походження. Є два комплекси причин, через які люди вибирають вегетаріанський спосіб життя:


Our Miss Brooks: Convict / The Moving Van / The Butcher / Former Student Visits

хочуть стати здоровішими. Щоправда для досягнення цього достатньо відмовитись від ненатуральних продуктів і обмежити їх споживання розумними порціями. У цьому сенсі вегетаріанство оптимально використати як очищувальну дієту; протестують проти вбивства тварин. У цьому випадку вегетаріанство є системою цінностей, і людина, яка дотримується її, готова йти на певні жертви заради своїх принципів.

Оскільки вегетаріанство сьогодні поширюється все активніше, у тому числі серед молодих жінок дітородного віку, питання про те, чи можна без шкоди для здоров’я майбутнього малюка поєднувати цю систему харчування і вагітність, стає все більш актуальним.

Вегетаріанство і вагітність: наявні підходи

Думка офіційної медицини про вегетаріанське харчування вагітної жінки однозначне: подібна дієта може  тільки  шкодити. Малятку для нормального розвитку потрібні білок, залізо, фолієва кислота та інші елементи, які містяться в їжі тваринного походження. Щоб вирішити питання про користь і шкоду вегетаріанства для вагітних, у США був проведений соціальний експеримент “Ферма”, у якому брали участь вагітні жінки, які дотримувались принципів вегетаріанства. У його результаті в усіх вегетаріанок був виявлений брак цілого ряду мінеральних речовин і вітамінів, серед них:

вітаміни В12 і D; залізо; йод; цинк; фолієва кислота.

Організм зазвичай поповнює їх запаси саме з тваринної їжі, оскільки рослинні продукти не здатні повною мірою компенсувати нестачу цих речовин. Водночас, кількість жінок, які відмовляються змінити свій раціон під час вагітності, збільшується, і це потребувало від дієтологів складання програми харчування, до якої входили харчові добавки, вітамінні й мінеральні комплекси, здатні доповнити раціон вагітних вегетаріанок життєво необхідними речовинами.

Вегетаріанська дієта для вагітних

Дотримуватися вегетаріанства під час вагітності вкрай небажано. Якщо ж вагітна відмовляється змінити систему харчування, то необхідно додати до неї хоча б яйця і молочні продукти. Крім того, жінці обов’язково необхідно відвідати дієтолога і акушера-гінеколога, які призначать необхідні медичні препарати, здатні поповнити брак необхідних вітамінів і мікроелементів в організмі. Також для того щоб надходила необхідна кількість вітаміну D, вегетаріанкам треба приймати сонячні ванни. Протягом  усього терміну вагітності необхідно систематично контролювати рівень гемоглобіну. У щоденному раціоні мають бути такі продукти, як:

сухофрукти; бобові культури; червоний буряк; гречка; горіхи; кукурудзяна, соєва, соняшникова олії; зелень петрушки; морква; морська капуста та інші водорості; вітамін B12.

Також знадобиться постійний прийом полівітамінних комплексів. Вибираючи продукти харчування, слід надавати перевагу тим з них, які вирощені на відкритому ґрунті. Середньодобовий раціон повинен мати 2300-2500 ккал. При цьому важливо стежити за тим, щоб не перевантажувати кишківник.

Вегетаріанство і діти

Сучасні батьки намагаються з раннього віку нав’язати своїм дітям вегетаріанство. Багато хто навіть намагається підбирати вегетаріанський дитячий садок. Пам’ятайте! Зростаючий організм потребує тваринної їжі, оскільки лише вона здатна повною мірою забезпечити потреби дитини під час зростання. Прийом полівітамінних комплексів не можуть бути адекватною заміною повноцінного харчування.

Вегетаріанство має бути усвідомленим вибором дорослих людей зі   сформувованими  скелетом, нервовою та іншими системами, що забезпечують життєдіяльність організму. Навіть церква, яка під час постів закликала дотримуватися дієти, схожої з вегетаріанством, не поширювала цю вимогу на дітей, вагітних жінок і хворих. Якщо Ви бажаєте прищепити малюкові свої погляди на вегетаріанство, в молодшому віці ознайомте її з філософськими ідеями цієї течії, назвіть переваги, не позбавляючи при цьому можливості харчуватися відповідно до вікових особливостей.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


 

rss