Куріння і годування груддю. Поради мамам, які курять

Опубликовано: 29.09.2018

видео Куріння і годування груддю. Поради мамам, які курять

Розвиток малюка: 1-й триместр вагітності

Куріння робить негативний вплив на немовля двома шляхами - якщо мама курить в його присутності, а йому доводиться дихати задимленим повітрям, або шкідливі речовини спочатку потрапляють в кров матері, а потім отруюють молоко, яким харчується малюк.


Вред курения при грудном вскармливании

Дослідження показали, що у курців матерів у меншій кількості виробляється грудне молоко. Це пов'язано зі здатністю нікотину пригнічувати вироблення пролактину - гормону, за рахунок якого здійснюється процес лактації. Куріння і годування грудьми  не можна поєднувати в нічний час (з 21 години до 9 годин), коли найбільш активно виробляється пролактин.


Відеогід. 40 тиждень. Народження. Початок нового життя

Загальновідомо, що нікотин руйнує вітамін С, від якого залежить стан імунітету, чому молоко кращий жінки менш корисно і поживно.

Надає збудливу дію на нервову систему. Дитина погано їсть , неспокійно спить, вередує. У дітей кращих мам вище ризик алергічних і легеневих захворювань. Діти взагалі страждають, якщо хтось курить в будинку. Синдром раптової дитячої смерті наздоганяє саме таких дітей. В майбутньому у них в два рази вище ймовірність захворювання на рак легенів, ніж у немовлят, яких годували грудьми некурящі матері. Кишкові кольки у таких дітей сильніше і частіше, також частіше трапляються розлади шлунку і кишечника. Їм загрожує раннє відлучення від грудей через зниження утворення молока і гальмування рефлексу припливу молока. Нікотин з дитячого віку викликає звикання. Подорослішавши, дитина спостерігає батьків, які палять, постійно вдихає тютюновий дим, тому велика ймовірність того, що ставши дорослим він буде завзятим курцем. З кількістю викурених сигарет збільшується ризик для здоров'я дитини, незалежно від того на грудному або штучному вигодовуванні він знаходиться. Куріння не тільки скорочує вироблення молока, але в ряді випадків може стати причиною нудоти, блювоти, діареї та кольок у немовляти.

Що робити мамі, що годує, яка курить?

Годуюча мати повинна зробити все, щоб позбутися цієї шкідливої звички. Але, якщо не вистачає сили волі, потрібно хоча б дотримуватися деяких правил, що допомагають скоротити шкоду для здоров'я малюка.

Не палити при дитині. Як мінімум виходити на балкон у будь-який час року. Дим від сигарет не повинен проникати до дитини. Дотримуватися перерва не менше 2-х - 3-х годин між годуванням грудьми і курінням. Попадання токсичних речовин у грудне молоко відбувається протягом 0,5 - 1,0 години, і потрібен час для виведення їх звідти. Тому курити слід відразу після годування, щоб утворився необхідний перерву. Стежити за кількістю викурених сигарет - не більше 5-ти штук в день. Прогноз тут однозначний - чим менше, тим краще. Пити більше рідини, щоб вироблялося у великих кількостях грудне молоко і швидше виводилися токсичні речовини з організму. Повноцінно харчуватися, так як, потрапляючи в кров, нікотин не дозволяє засвоюватися багатьом корисним речовинам. Після куріння ретельно мити руки і полоскати рот, не перебувати біля дитини в одязі, в якій курять.


 

rss