Республіканський центр репродукції людини і планування сім’ї: Лікування захворювань бартолінової залози, лікування бартолініта, причини бартолініта, симптоми бартолініта, лікування кісти бартолінової залози, консультація гінеколога, Москва,

Опубликовано: 29.09.2018

Республіканський Центр Репродукції Людини і Планування Сім’ї місто Москва, Іваньківський шосе, будинок 3

Захворюваннябартолінової залози Головна »Статті» Захворювання бартолінової залози

Кожна жінка повинна ретельно стежити за своїм здоров’ям, за гігієною статевих органів, за своїм самопочуттям. При найменшій підозрі на будь-якої запальний процес, при появі хворобливих симптомів необхідно звернутися до гінеколога для огляду та подальшого обстеження. Від здоров’я репродуктивної системи жінки залежить можливість народження здорового малюка при сприятливому пологах. У даній статті ми розповімо про захворювання бартолінової залози.

Бартолініт – це запалення бартолінової залози, що викликається різними мікробами. Бартолінової заліза (бартолінієвої заліза) – це велика заліза передодня піхви. Бартолінової заліза (бартолінієвої заліза) служить для зволоження слизових статевих органів жінки. Величина залоз – близько 1,5-2 см, їх вивідні протоки відкриваються біля основи малих статевих губ.

Бартолінієві залози виділяють багатий білком секрет, який зволожує вульву, полегшуючи, таким чином, проникнення статевого члена в піхві під час статевого акту.

Малі переддверно залози, розташовані в товщі стінок передодня піхви, виконують ті ж функції, що і бартолінієвих залози.

Якщо жінка не дотримується правил гігієни статевих органів, різні мікроби і бактерії (стафілококи, стрептококи, гонококи) можуть закупорити вивідний проток бартолінової залози: виникає сильний запальний процес. Також причинами бартолініта можуть бути запальні захворювання урогенітального тракту, інфекції, що передаються статевим шляхом, ослаблення імунітету.

Початок захворювання звичайно безсимптомно. Потім утворюється хворобливе ущільнення на статевий губі, біля входу в піхві. При цьому відчувається легке поколювання або печіння в промежині. Потім стан може погіршитися, з’являється різкий біль в області зовнішніх статевих органів. При русі і під час статевого акту болі можуть посилюватися. Температура тіла підвищується до 38-39 ° С, починається сильний озноб.

Частіше зустрічається одностороннє ураження бартолінової залози: ущільнення на статевий губі. Зовні це нагадує прищ на статевий губі. Статеві губи опухають. При запаленні бартолінової залози закупорюється проток залози. Гнійний секрет затримується в протоці, це є причиною утворення помилкового абсцесу (гнійник). Іноді запальний процес захоплює безпосередньо тканина залози, в цьому випадку утворюється справжній абсцес. При цьому залоза збільшується, відбувається її нагноєння.

Жінки, у яких є бартолініт, так описують свої скарги: "шишка на статевий губі", "прищ на статевий губі", "пухлина статевих губ".

Але запалення бартолінової залози може проходити без нагноєння і припинитися мимовільно. Але через деякий час може відбутися ускладнення: бартолініт поновлюється.

Інший варіант розвитку запального процесу: розтин гнійника.

Якщо жінка не звертається до лікаря-гінеколога, бартолініт може прийняти хронічний перебіг: утворюється кіста бартолінової залози (кіста бартолінієвої залози).

Дане захворювання виникає внаслідок закупорки вивідної протоки залози кісти. Можуть досягати значних розмірів і певною мірою ускладнювати фізіологічні відправлення.

Показання до видалення кісти – пухлина в області малих статевих губ, здатність до нагноєння, неприємні відчуття в області зовнішніх статевих органів.

Рекомендовано проведення протизапальної, реабілітаційного лікування в післяопераційний період. Рекомендується дієта, необхідновиключити жирну їжу. Далі проводиться реабілітаційне лікування протягом місяця з препаратами і процедурами.

Абсцес бартолінієвої залози – це нагноєння великої залози передодня в області малих статевих губ.

Обов’язково проводиться оперативне лікування, тобто розтин абсцесу бартолінієвої залози з подальшим дренуванням, щоб краї не склеювалися в найближчі години, і не відбулося нового нагноєння залози.

Далі рекомендується проведення антибактеріальної терапії та спостереження.

Якщо у Вас виникли больові відчуття в області промежини, не варто відкладати візит до гінеколога надовго. Зверніться до лікаря. Записатися на прийом Ви можете за телефонами, вказаними на сайті.

Республіканський центр репродукції людини і планування сім’ї

Tags: москва , центр


 

rss