Дермоїдна кіста яєчника

Опубликовано: 29.09.2018

видео Дермоїдна кіста яєчника

Удаление дермоидной кисты лапароскопия

Серед гінекологічних захворювань кіста яєчника зустрічається досить часто. Кіста яєчника зустрічається приблизно у 30-40% звернулися для профілактичного огляду до гінеколога жінок. Кіста яєчника сама по собі не вважається небезпечним захворюванням, однак при недотриманні всіх рекомендацій гінеколога або у випадку, коли кіста виросла до великих розмірів, це захворювання може призвести до різних ускладнень.Існує велика кількість кіст, кожна з яких різниться за походженням. Дермоїдна кіста - одна з таких кіст, яка зустрічається в 20% випадків. Причина дозрівання дермоидной кісти відома. У більшості випадків цей вид кісти виникає у дівчаток під час статевого дозрівання, але буває, що з'являється і у молодих жінок.


Дермоидная киста правого яичника

{LikeAndRead}

Дермоїдна кіста яєчників

Цей вид кіст являє собою порожнину, вкриту щільною оболонкою, всередині якої містяться волосся, жир, зуби, нігті. Один раз в дермоидной кісті виявили повністю сформований очей. Розвивається дермоїдна кіста з ембріональних зародкових листів. Підставою розміщення в яєчнику зачатків ембріональної тканини вважається порушення внутрішньоутробного дозрівання. Зріла тератома (інша назва дермоидной кісти яєчника) відноситься до доброякісних новоутворень яєчника. Однак є ймовірність (3%), що вона переросте в злоякісну пухлину. Присутність зачатків зародкової тканини в яєчнику не завжди приводить до формування дермоидной кісти.


Лапароскопия кисты яичника

Варто відзначити, що дермоїдна кіста може з'явитися в будь-якому віці, як у дитячому, так і у жінок, клімактеричного віку. Причини формування цього виду кіст до кінця не вивчені, проте є припущення, що причини пов'язані з травмою живота, гормональною перебудовою жіночого організму під час клімаксу або статевого дозрівання.

Симптоми

Дермоїдна кіста найчастіше протікає без будь-яких симптомів. Скарги виникають тільки тоді, коли тератома досягає великих розмірів (більше 15 см). Швидкість росту зрілої кісти непередбачувана, проте відомо, що зростання кісти припиняється після того, як вона досягне певного розміру. Тератома зазвичай буває односторонньою і не позначається на репродуктивній і менструальної функції.

При дермоидной кісті пацієнтки найчастіше скаржаться на відчуття тяжкості в животі і розпирання в ньому. Якщо кіста досягла великого розміру, пацієнтки починають скаржитися на болі, локалізовані внизу живота, порушення роботи кишечнику (це проноси, запори), розлади сечовипускання (хворобливе і / або прискорене). Ці симптоми викликає тиск кісти на пряму кишку і / або сечовий міхур.

Такі кісти мають здатність запалюватися. У цьому випадку спостерігається сильний біль, підвищення температури тіла, нездужання, слабкість. До ускладнень дермоидной кісти відносять перекрут її ніжки, тоді до ознаками кісти додаються симптоми гострого пельвіоперітоніта - подразнення очеревини, безперервна, різкий біль внизу живота, підвищення температури. Найчастіше біль внизу живота поширюється в ногу і пряму кишку.

Дермоїдна кіста під час огляду гінекологом визначається як еластичне, округле утворення, досить рухливе і локалізоване спереду і трохи збоку від матки. При пальпації хворобливі відчуття не виникають. Щоб діагностувати дермоїдна кісту призначають УЗД. У зрілій тератомах на УЗД часто визначаються кальцифікати. Для діагностування додатково призначають КТ або МРТ.

Лікування дермоидной кісти

Дермоїдна кіста лікується тільки хірургічним втручанням. Операцію проводять, як правило, при наявності ускладнень - запалення або перекрут ніжки кісти, а також, якщо тератома досягла великих розмірів. Іноді застосовується лапароскопічна операція. У молодих жінок і у дівчаток під час операції кіста видаляється з невеликою ділянкою яєчника, тоді як у жінок, які знаходяться в пременопаузі, видаляється весь яєчник разом з кістою. Щоб уникнути перекручення ніжки кісти жінці рекомендується по можливості уникати інсоляцій (якщо неможливо уникнути, то зіграти в солярії або на сонці потрібно обережно), різких фізичних вправ (повороти, стрибки, нахили).

{/LikeAndRead}


 

rss