Хронічний гастродуоденіт симптоми і лікування

Опубликовано: 29.09.2018

видео Хронічний гастродуоденіт симптоми і лікування

Дитяча Гастроентерологія актуальна для кожного 2

Для початку хотілося б визначити симптоми захворювання. Гастродуоденіт хвороба, що викликає запалення слизових оболонок шлунка і 12-палої кишки. Воно буває гостре або хронічне. При діагностиці симптоми гастродуоденита дуже схожі з симптомами гастриту. Як і при гастриті, симптоми гастродуоденита залежні від форми захворювання: гострий або хронічний гастродуоденіт. Симптоми і лікування будуть описані далі.Симптоми гострого гастродуоденита наступні: тяжкість і болі у верхній частині живота, спрага і сухість у роті, нудота, головні болі, кисла відрижка.

У хронічногогастродуоденита мається набагато більше симптомів: ниючі, болі в животі, що приходять у вигляді нападів після їжі, болі в животі при натисканні, почуття переповненості шлунка, печія, відрижка, блювота або нудота, втрата апетиту, жовтий або білий наліт на язиці, швидкий скидання маси тіла, швидка стомлюваність, запаморочення, поганий сон, а також напади проносу або запорів.


Гастрит: причины, симптомы и лечение. Диета при гастрите

{LikeAndRead}

Гастродуоденіт: х

роніческій і гострий

Причиною появи гострого гастродуоденита може стати вживання гострої, важкої їжі або алкогольних напоїв у великих кількостях, що може викликати запалення слизової оболонки шлунка. Цю форму гастродуоденита ще називають розладом шлунка.


Панкреатит: лечение + диета. Эффективное лечение поджелудочной железы без лекарств или лекарствами.

На відміну від гострого, хронічна форма цього захворювання розвивається поступово, протягом певного часу.

Основні причини виникнення хронічногогастродуоденита - розлад нервової системи і жовчовивідних шляхів. Через спазмів і дискінезії жовчовивідних шляхів у дванадцятипалу кишку посилено надходить жовч, і потім жовч закидається в шлунок. Цей процес називається «рефлюкс». За рахунок рефлюкса відбувається запалення слизових поверхонь цих двох органів. У результаті починає розвиватися хронічний гастродуоденіт.

Крім вищевказаних внутрішніх факторів, розвиток хронічногогастродуоденита можуть підстьобнути неправильне харчування, прийом гострої, дуже гарячою або, навпаки, холодної їжі у великих кількостях, нерегулярне харчування, часте харчування всухом'ятку, зловживання алкогольними напоями, отруєння токсинами. Під впливом цих зовнішніх факторів з'являється екзогенний хронічний гастродуоденіт.

Секреторна функція - як і в разі гастриту, вплив хронічногогастродуоденита на кислотність. Вона може бути зниженою, підвищеною або нормальною.

Дитячий гастродуоденіт

Дитячий хронічний гастродуоденіт в основному з'являється внаслідок неправильного, особливо нерегулярного харчування і прийому безлічі сухий їжі. Даний фактор називається аліментарним фактором. Так само є і психологічний фактор появи гастродуоденита у дітей - це розлад нервової системи через часті стресів і негативного психологічного стану.

Симптоми гастродуоденіту у дітей проявляються наступним чином: сутички ниючий біль вгорі живота, які в основному виникають через пару годин після прийому їжі. Поряд з болями з'являється нудота, тяжкості в животі, відрижка і навіть блювота. Крім больових симптомів, шкіра дитини починає бліднути і мовою у них з'являється жовтий або білий наліт. Часто ця хвороба супроводжується швидкою стомлюваністю, порушенням сну, запамороченням і головними болями.

Виявивши хронічний гастродуоденіт, лікування слід проводити максимально безпечно, але ефективно. При лікуванні цієї недуги мають бути не лише відновлена працездатність шлунково-кишкового тракту, а й обов'язково відновлений баланс нервової системи. Фітотерапія, що практикується тибетською медициною, застосовувана разом з методами рефлексотерапії і фізіотерапії, такі як точковий масаж, моксотерапія та інші процедури. Такі комплексні процедури допоможуть досягти високої ефективності лікування і дозволять побороти захворювання на рівні причин його виникнення.

Лікування захворювання

Лікування гастродуоденита займає дуже тривалий час, включає послідовні, поетапні процедури. Включає в себе зміну харчового і рухового режимів, дієту, при підвищеній секреторній функції антацидні препарати, такі як викалин і алмагель, а також кошти, що активують репаративні функції та полівітаміни. Лікарем призначаються спазмолітичні препарати, седативні засоби, фітотерапія. При вторинному гастродуоденіті із зниженою кислотопродукцію виписуються ферментні препарати.

При порушенні балансу між процесами освіти і інактивації активних форм кисню необхідно додатково застосовувати антиоксидантні засоби, такі як вітамін С, вітамін Е, вітамін А, бета - каротин і убіхінон. Також потрібно проводити комплексне лікування різного поєднання захворювань травних органів.

Профілактика гастродуоденита передбачає активний спосіб життя, якісне збалансоване харчування, і виключення алкоголю та куріння.

Дієта при гастродуоденіті

При діагнозі гастродуоденіт лікування проводиться з обов'язковою корекцією харчування. Більш точна дієта при гастродуоденіті для кожного випадку призначається індивідуально, залежно від форми і ступеня захворювання та основних причин, в наслідок яких розвинувся хронічний гастродуоденіт.

Але деякі вимоги при призначенні дієти є загальними.

У кожному разі, дієта при гастродуоденіті припускає відмову від гострої їжі, додавання в їжу гострих приправ і соусів, таких як кетчуп і гірчиця, забороняється прийом копченої та жирної їжі, консервів і сирих овочів.

У дієту при гастродуоденіті включені: прийом їжі тільки в теплому вигляді, не гарячою і не холодною; регулярне харчування до шести разів на день малими порціями, так зване дробове харчування; прийом овочів, що пройшли термічну обробку; вживання тільки відвареного, тушкованого або приготованого на пару м'яса; а так же прийом рисової і манної каш.

{/LikeAndRead}


 

rss