Американську журналістку згвалтували на єгипетському мітингу. Фотографії

Опубликовано: 29.09.2018

Ведучий кореспондент телеканалу CBS Лара Логан зазнала побиття і знущань сексуального характеру на площі Тахрір у Каїрі. Сталося це в лютому, коли єгиптяни тріумфували з приводу відходу Хосні Мубарака.

Напад на Логан відбулося 11 лютого, якраз в той момент, коли Хосні Мубарак оголосив, що залишає свій пост. Ця звістка обрадувало натовп присутніх на площі Тахрір, яка через деякий час "прийшла в неконтрольований стан".

Лара Логан, її знімальна група і їхні охоронці виявилися в гущі подій. Вони були "оточені небезпечними елементами, які перебували на площі серед загального тріумфу", йдеться в заяві телекомпанії. "Натовп з більш ніж 200 чоловік відтіснила Логан від її колег і піддала жорстокому і тривалому сексуальному насильству та побиттю".

Врятувало журналістку втручання групи жінок, що знаходилися в той момент на площі, і солдат єгипетської армії.

На наступний після інциденту день Лара Логан разом зі знімальною групою першим же рейсом вилетіла в Сполучені Штати. Зараз вона перебуває в лікарні .

У повідомленні CBS нічого не говориться про інших постраждалих, інцидент не коментується.

Це була друга поїздка Лари Логан в Єгипет під час спалаху заворушень, що охопили країну. Так, за два тижні до події Лара описала труднощі, з якими стикаються журналісти, що працюють в Єгипті. Зокрема, вона розповіла про затримання зарубіжних репортерів поліцією. Їй довелося випробувати це на власному досвіді - представники єгипетських силових структур, затримавши Логан і її знімальну групу, звинуватили репортерів в шпигунстві на користь Ізраїлю. Журналістів всю ніч тримали в поліцейській дільниці із зав'язаними очима, забороняючи їм знімати пов'язки, погрожуючи в іншому випадку зв'язати ще й руки.

Зазначимо, з початку заворушень у Єгипті Комітет із захисту журналістів зареєстрував як мінімум 53 випадки нападу на представників ЗМІ. Зареєстровані також десятки скарг від жінок-журналістів, вони розповідали, що їх також відтісняли від групи колег натовпом. Проте інших випадків сексуального насильства над журналістками зареєстровано не було.

«Ми бачили, як Лара допомагала журналістам, які піддавалися агресії, виконуючи свою роботу. Вона блискучий, мужній репортер. Ми подумки з Ларою », - зробили вчора заяву представники комітету.

Відзначимо, що майже неможливо знайти інформацію про випадки сексуального насильства над журналістами. Від себе зауважимо, що відправляти жінок-журналісток з яскраво вираженою європейською зовнішністю висвітлювати події в арабських країнах та ще й під час заворушень - крок вкрай необачний. Даний випадок це тільки підтвердив, дівчину не врятувало навіть наявність охорони.

Довідка: Лара Логан народилася 29 березня 1971 в Дурбані (ПАР), де закінчила школу й університет. Працювала в ПАР радіоведучій і тележурналістом. Після терактів 11 вересня 2001 через посольство РФ в Лондоні змогла отримати «швидку візу» для поїздки в Афганістан, де працювала в якості військового кореспондента. Надалі працювала в тій же якості в Іраку. В даний час займає посаду провідного кореспондента CBS з міжнародних справ. Заміжня, у неї є маленький син.

Джерело: ІА Regnum


 

rss