Від чого потрібно відмовитися під час вагітності?

Опубликовано: 29.09.2018

видео Від чого потрібно відмовитися під час вагітності?

Аквааеробіка для вагітних "АКВАМАМА" від Гук Наталі - інструктор "СВ-Клубу"

Як би жінки в «цікавому» положенні не переконували оточуючих і самих себе в тому, що «вагітність – це не хвороба, а природний стан», змін все одно не уникнути. Мені б не хотілося ще раз згадувати про необхідність усунення шкідливих звичок, виключення з раціону шкідливих продуктів, зниження фізичних навантажень, відсутність стресів, небезпеки далеких подорожей на пізніх термінах і навіть про фарбування волосся і хімічних завивках. Справа в тому, що існують речі, які, з одного боку, і не можна віднести до життєво необхідним, але їх відсутність у нашому житті значно її знебарвлює. А адже всі навколо навперебій сурмлять про те, що вагітній потрібні позитивні емоції, моря щастя і океани безтурботності, тому що крихітний пузожитель все відчуває і підживлюється маминої життєвою енергією. Як бути? Відмова від приємних для мами моментів, які можуть якимось чином зашкодити дитині, відбивається на емоційному стані жінки, а це, у свою чергу, відчуває і малюк. Замкнуте коло якийсь! Розповім про те, як я справлялася з такими ситуаціями.


Гінеколог Наталія Сіліна розповіла, як розпочати підготовку до вагітності

Спілкування. До вагітності я працювала в дуже великому колективі. Іноді дуже хотілося опинитися на безлюдному острові, де немає нікого, крім мене, щоб навіть мова людську не чути. Але ситуація кардинально змінилася після того, як я оформила відпустку по вагітності та пологах (в народі – пішла в декрет). Через тиждень абсолютного нічого-не-роблення мені раптом стало страшенно самотньо! Чоловік з ранку до вечора працював, як і всі подруги, діти яких вже давно ходили в школу, з мамою в телефонному режимі особливо не поспілкуєшся. Мене почало, що називається, «накривати». Спочатку займала себе відеоуроками з кулінарії, дивуючи чоловіка новими стравами, потім облаштовувала квартиру, рухаючи меблі (так, це моя пристрасть))), потім почала занурюватися в соцмережі, але все це не могло замінити повноцінного спілкування. І тоді мене відвідала ідея. А що, якщо піти куди-небудь вчитися? На роботі допомогли з видачею напрямку і, будучи на восьмому місяці вагітності, я знову стала студенткою. В моєму житті з’явилися нові знайомі, а підготовка до сесії, яку я успішно «закрила» за два тижні до народження сина, забирала весь вільний час. Після того, як я стала мамою, у мене не було можливості з головою зануритися в «памперси, каструлі і бігуді», перетворившись у типову домогосподарку (мене ця перспектива завжди лякала). Загалом, тепер у мене є і син, і диплом, і кілька друзів з числа колишніх одногрупників.


Не солодощі і не ковбаса: які продукти потрібно їсти для покращення настрою

проведення Часу в колі друзів . Так вже склалося, що всі мої друзі – люди сімейні, і відпочивають парами. Зустрічі відбуваються переважно у клубах і пабах, де і вживають алкоголь, і танцюють, і курять (так, закон про зонах, вільних від тютюнового диму, «працює» не скрізь). Залишитися вдома – не варіант, тому що і спілкування хочеться, і чоловік без мене нікуди б не пішов. І я на такі зустрічі ходила. Єдина зміна, яку було прийнято в компанії, це посиденьки не в закритому приміщенні, а на відкритих майданчиках. Не думаю, що гучна музика і, як не крути, пасивне куріння могли нашкодити дитині більше, ніж мої нерви, сиди я вдома.

Відпустка . Зимові канікули ми завжди проводимо в горах. І вагітність не стала приводом відмовляти собі в такому задоволенні. Скажу чесно, раніше мене дивували вагітні, яких я бачила на трасах. Навіщо витрачати гроші (поїздка в Буковель – задоволення недешеве), якщо кататися на лижах і сноубордах все одно не можна? Але опинившись у такому становищі я змінила думку. Звичайно, емоції, які отримуєш під час швидкісного спуску, і задоволення від простого спостереження за лижниками і сноубордистами порівняти неможливо, але ж я була таким же «учасником» поїздки, як і решта. А чого варті види покритих шапками снігу гірських вершин, високих смерек! А повітря! Загалом, не варто відмовляти собі в звичних задоволеннях, достатньо просто змінити їх формат. Що стосується літнього відпочинку, то ніяких перешкод взагалі не бачу. Єдина умова – наявність обмінної карти. І нехай у 99,9% випадків вона не знадобиться, але брати її з собою треба обов’язково!

Одяг . Мені, звиклої до досить облягаючому одязі, коротких спідниць і суконь, було дуже важко змиритися з тією думкою, що доведеться від цього відмовитися. Куплена для животика одяг здавалася спочатку жахливою, безрозмірною, ніякої. Але вибору особливо не було. З часом я змирил

ася, і навіть почала знаходити красу в тому, що живіт не треба втягувати, а груди і без всяких пуш-апів виглядає ого-го! Саме в період вагітності я і полюбила в’язані подовжені светри крупної в’язки в поєднанні з легінсами і зручними чобітьми на низькому каблуці-кирпичике. Загалом, від легкого натяку на сексуальність в одязі я не відмовилася, а просто перемістила акценти з талії і ніг на груди. Вагітність – це ідеальний час для спокусливих декольте!

Заняття спортом . Про Ліє-Енн Еллісон знають, напевно, всі. В одній зі своїх статей Dalia про неї теж згадувала. Так от, я вважаю себе фізично підготовленою до подібних експериментів, але психологічно цей бар’єр переступити під час вагітності не змогла. Навіювання про те, що фізичні навантаження подібного формату дуже небезпечні, міцно засіло в моїй підсвідомості. Але і без відвідування спортзалу уявити собі своє життя я вже не могла. У першому триместрі займалася за звичною програмою, але без особливих «подвигів», тобто, вага практично не нарощувала, а потім і зовсім відмовилася від усіх анаеробних навантажень, замінивши їх аеробними. І користь для організму, і відсутність ризику, і головне – збереження звичного способу життя, нехай і в тимчасово трансформованому вигляді.

Тепер я впевнена, що вагітність – це час для експериментів, роботи над собою і насолоди цим ні з чим незрівняним станом, який повторюється не так вже часто, щоб нехтувати можливостями.


 

rss