Як виростити лимон в домашніх умовах

Опубликовано: 29.09.2018

видео Як виростити лимон в домашніх умовах

Как вырастить мандарин из косточки в домашних условиях

Будинок і інтер'єр ВсемЗміст:

Вирощування лимона з кісточки Подальший догляд Підживлення і полив

Яскраві «сонячні» лимони вже давно перестали бути для нас екзотичним фруктом. Він є у вільному доступі практично у всіх містах, широко використовується в медицині і косметології і додається до багатьох десертів. Але лимон буде набагато смачніше і соковитою, якщо його виростити будинку своїми руками. У цій статті ми розповімо вам, як виростити лимон в домашніх умовах, який стане не тільки головним джерелом вітаміну С, але і прикрасить вашу спальню або вітальню.


Выращиваем лимон, мандарин, лайм дома - Все буде добре - Выпуск 93 - 10.12.2012 - Все будет хорошо

Вирощування лимона з кісточки

Найпоширеніший спосіб вирощування - зі звичайної лимонної кісточки. Його не можна назвати самим простим. Популярний він тому, що доступний для кожного. Лимон придбати не важко. Головне, на що ви повинні звернути особливу увагу - це посадковий матеріал. Якщо його неправильно скласти, то, вважайте, що всі ваші зусилля марні. Отже, грунт повинен складатися з дернової землі, парникового перегною, крупного річкового піску і подрібненого деревного вугілля в співвідношенні 2: 1: 0,5: 0,5: 0,25.


Выращиваем ЦИТРУСОВЫЕ в домашних условиях. ЛИМОН КОМНАТНЫЙ. Особенности ухода

Звичайно, можна купити в квітковому магазині готовий матеріал, але краще зробити самому, щоб бути повністю впевненими.

Найкраще сходять свіжі кісточки, які тільки нещодавно покинули плід. З сухими і влежаного працювати набагато важче, оскільки вони вже втратили частину своїх «життєвих сил». Оптимальний варіант: розкрили лимон, дістали кісточку і відразу ж, не даючи обсохнути, висадили її в землю. Але вона не повинна піти глибоко. Просто злегка протолкніте кісточку пальцем в шар грунту на 1,5 см (дві довжини кісточки).

Потрібно знати, що для початкового всхода краще використовувати не пластиковий горщик діаметром близько 7 см.

Подальший догляд

Далі накриваємо нашу кісточку спеціальною плівкою. Поливати її не можна, так як зайва волога може викликати загнивання кореня, і наш «малюк» помре. Поки що посадці достатньо тієї вологи, яка вже спочатку була в землі, а точніше - в перегної. Але без свіжої води кісточку теж залишати не можна, тому іноді обприскуйте землю з розпилювача. Кількість світла не грає в цій справі великої ролі, а ось за температурою треба уважно стежити: вона повинна знаходитися в діапазоні від 18 до 20 градусів.

Перші сходи, якщо все було правильно зроблено, з'являться через 3 тижні. Після появи другої пари листків акуратно зніміть плівку і дайте паростку дихати. Ось тепер він потребує сонячному світлі, але помірної кількості. Поливати треба також помірно і обережно, щоб не розмити ніжний корінь і не залити лимон. Так як рослина ще зовсім молоде, воно буде дуже важко переносити спрагу і перезволоження, а значить - слід ретельно за ним доглядати. Вода повинна бути відстояною і теплою. Температура повинна бути не менше кімнатної.

Підживлення і полив

А тепер поговоримо про підгодівлі. Перші 2-3 місяці рослина не вимагає підживлення за рахунок відмінного ґрунту. Коли лимон підросте, його можна підгодовувати органічними та мінеральними добривами раз на тиждень. Але, як показує практика, деревце може спокійно вирости і без «хімії». Фахівці радять використовувати розчином добрив в кінці весни і на початку літа, коли активізується ріст. Але все має бути в міру.

Коли настане період активного росту, лимон потрібно гарненько поливати водою, так як він дуже швидко буде «спустошувати» землю. Уважно стежте, щоб не відбулося закисання ґрунту і гниття кореня.

Ось одна з найпоширеніших помилок, яку роблять квітникарі, вирощуючи лимон в домашніх умовах: з настанням тепла господарі вже зміцнілих деревець виносять їх на балкон, щоб вони «подихали». Але так як лимон рослина примхливе, як мале дитя, воно моментально реагує на зміни клімату та скидає листя. Тому краще не ризикувати. Максимум що ви можете зробити - винести його на лоджію, але при цьому укрити від протягів і прямих сонячних променів.

Восени полив скоротіть. У цей складний для всіх рослин період потрібно дати лимону спокій, додавши м'якого освітлення або знизивши температуру до 15 градусів.

Це деревце росте дуже швидко, тому вимагає регулярних пересадок. Для того щоб дізнатися, чи потрібна пересадка, подивіться в дренажні отвори на дні горщика. Якщо весь земляний кому оповитий корінням, значить, уже потрібно «житло» побільше.

Молодий лимон слід пересаджувати два рази на рік, дорослий - один раз на 4 роки. У ті роки, коли рослина залишається в колишньому горщику, міняйте верхній шар грунту на свіжий. Тільки робити це треба обережно, щоб не пошкодити кореневу систему.

На цьому все. Тепер ви знаєте, як виростити лимон вдома. Тільки з вигляду здається все заплутаним і складним. Але нас насправді, вирощувати лимон - одне задоволення, особливо коли ви бачите неперевершений, екзотичний, яскравий, здоровий і ароматний результат!

P.S. Ось вам моя маленька порада: частіше розмовляйте не тільки з лимонним деревом, але і з іншими домашніми рослинами. Говоріть їм компліменти, розповідайте веселі історії, смійтеся. Може, це звучить безглуздо, але на особистій практиці доведено, що тоді рослини вам відплачують тим же хорошим ставленням, радуючи вас своєю прекрасною красою і вишуканістю.


 

rss