Що таке гикавка та як з нею боротись

Опубликовано: 29.09.2018

видео Що таке гикавка та як з нею боротись

You Bet Your Life: Secret Word - Book / Dress / Tree

Що ж таке гикавка? Якщо сказати коротко, то гикавка є порушенням природного дихання. Відбувається вона в результаті того, що діафрагма, яка розділяє живіт і грудну порожнину, мимовільно стискається. А характерний для гикавки звук відбувається внаслідок того, що діафрагма замикає голосову щілину, коли людина робить вдих.


Устами дитини (випуск 2-220)

Як боротися з гикавкою

Неможливість нормально дихати, розмовляти або приймати їжу під час гикавки дуже дратує будь-яку людину. Кожному скоріше хочеться позбутися від цієї неприємності. Існує кілька способів допомоги.


You Bet Your Life: Secret Word - Chair / Floor / Tree

1. Затримайте дихання три рази. Це допоможе усунути дискомфорт.

2. Якщо ви змерзли і стали гикати, то потрібно якомога швидше зігрітися. Випийте гарячого чаю і обов'язково укутати в щось.

3. Спробуйте часто дихати протягом деякого часу.

4. Гикавку, що виникла від нервового перенапруження, можна прибрати, якщо випити заспокійливий засіб. Наприклад, звичайний корвалол.

5. Також допомогти собі можна, якщо з'їсти якийсь кислий або гіркий продукт. Є думка, що, коли в шлунок потрапить незвична їжа, то спазм діафрагми пройде.

6. Відомий метод позбавлення від гикавки, який був колись рекомендований лікарем президента Кеннеді. Він полягає в наступному: потрібно досить широко відкрити рот, а язик висунути вперед і тримати його в такому положенні так довго, як тільки ви зможете. Додатково візьміться за кінчик язика і потягніть. Після цього гикавка піде.

7. І наостанок, класичний спосіб позбавлення від нав'язливого дискомфорту - випити склянку води великими ковтками. Як правило, він добре допомагає.

І нехай один із способів, будь він менш популярний, обов'язково вам допоможе позбутися від такого неприємного явища, як гикавка. А може бути, вам вдасться знайти і свій варіант допомоги!


 

rss