Харчування після операції. Голодування після операції » I-MEDIC

Опубликовано: 29.09.2018

видео Харчування після операції. Голодування після операції » I-MEDIC

Диета после удаления желчного пузыря
Харчування після операції. Голодування після операції.

Бог створив людину з ротом, шлунком і кишечником не для парентерального харчування


Реабілітація після апендициту | Здорово жити [65/15]

Щодо короткий період часу, відпущений вам для підготовки хворого доекстреної лапаротомии, не дозволяє детально зайнятися питаннями його живлення , Проте вони виникають як під час операції, так і після неї. Вже до кінця лапаротомії ви повинні вирішити, чи є в даному випадку Можливість ентерального харчування в післяопераційному періоді, а після операції у вас повинен бути готовий рецепт, наскільки рано і яким шляхом годувати хворого.

Голодування після операції

Голодування після операції переходить в стан адаптації, коли після витрачання запасів печінкового глікогену через 24-48 год печінка починає синтезувати глюкозу, використовуючи амінокислоти розпадаються білків. Цей «аутоканні-балізм» в якійсь мірі полегшується переходом до кетоновими метаболізму двох головних «облігатних» користувачів глюкози: ЦНС та нирок. Запаси жиру допомагають забезпечувати організм кетонами, а гліцероловий обмін додають невелику кількість глюкози. При травмі, хвороби або операції у відповідь на розвиток SIRS потреби в глюкозі значно зростають, щоб забезпечити енергією процеси ранової репарації і посиленого лейкопоезу в кістковому мозку. В результаті відбувається розпад білка, що приводить до енцефалопатії, пригнічення імунних функцій і репаративних процесів, до слабкості дихальних м'язів, а це в свою чергу викликає ателектази, пневмонію, дихальну недостатність і смерть. Необхідність аліментарної підтримки грунтується на:

• физикальной та лабораторної оцінці поживних резервів хворого, • оцінці супутнього стресу як прояви основного захворювання, • оцінці проміжку часу , Протягом якого пацієнт приблизно буде позбавлений нормального харчування.

Оцінка необхідності харчування після операції

Ви повинні розпитати хворого, як давно він себе погано почуває, скільки він втратив у вазі і за який термін, а також дізнатися, коли він у останній раз їв .

Оглядаючи пацієнта, ви можете зіставити його передбачувану ідеальну масу тіла з фактичною і оцінити приблизну її втрату в процентному відношенні (відправною точкою для розрахунку є маса тіла 70 кг). Втрата більше 10% маси тіла асоціюється в абдомінальній хірургії з високою частотою ускладнень і летальних випадків. Це диктує необхідність при ухваленні рішення враховувати насамперед два чинники.

• Відсоток втрати маси тіла і наявність резервів.

• Час, що минув з моменту припинення нормального харчування . Рівень сироваткового альбуміну відображає баланс синтезу і розпаду продуктів печінкового метаболізму. У невідкладної ситуації це один з доступних лабораторних параметрів, що дозволяють оцінити наявні резерви білка. Рівень альбуміну сироватки

Поєднується з хворобою стрес можна грубо оцінити як мінімальний, помірний або максимальний, але краще використовувати систему фізіологічного підрахунку, наприклад APACHE II. Чим вище рівень стресу, тим більше розпад білка, а значить, і число ускладнень і летальних випадків.

Крім того, вам належить визначити проміжок часу, який пройде до переходу хворого на нормальну дієту . Ця оцінка грунтується на природі основного захворювання і характер операції, яка передбачається або вже виконана. Наприклад, у пацієнта з «простим» гострим апендицитом період припинення нормального харчування триватиме від 24 до 72 год, в той час як при перфоративного дивертикуліті і поширеному перитоніті він складе 10-14 днів.

Маючи в своєму розпорядженні таку інформацію, ви можете вирішити, хто з хворих найбільше потребує аліментарної підтримки .

Пацієнт з нормальними резервами , За даними анамнезу та обстеження, з мінімальними або помірними проявами стресу і менш ніж 7-10-денним терміном передбачуваного виключення нормальної дієти навряд чи потребує аліментарної підтримки.

Пацієнти з виснаженими резервами , Помірної або важкої стресовій реакцією і більш ніж 7-10-денним терміном передбачуваного виключення нормальної дієти - найбільш ймовірні кандидати для аліментарної підтримки.


 

rss