Дитячі хвороби: тонзиліт або ангіна, як визначити

Опубликовано: 29.09.2018

Якщо одним із симптомів захворювання у дитини є біль в горлі, то батьки часто задаються питанням, чим конкретно на даний момент це викликано, тонзиліт або ангіною. Людині без медичної освіти досить складно зрозуміти різницю між цими захворюваннями.

Інтернет рясніє масою статей з цього приводу, але після перегляду інформації, в голові стурбованих батьків залишається тільки плутанина. Так в чому різниця між тонзилітом і ангіною? Як визначити, що на даний момент хворіє дитина? І найголовніше, як правильно лікувати тонзиліт або ангіну?


Похворіти на ангіну коштує щонайменше 125 гривень

Ангіна – це інфекційне захворювання, більшою мірою викликається стрептококами або стафілококами, рідше грибами або вірусами. Основний симптом – почервоніння і різкий біль в горлі, висока температура, ломота в суглобах і головний біль.

Захворювання розвивається дуже швидко, симптоми проявляються протягом пари годин. Відрізняється це захворювання від інших тим, що після одужання у пацієнта не міцний імунітет виробляється протягом тривалого часу.

Мигдалини або гланди є синонімічними поняттями, медичне назва -піднебінні мигдалини. Це скупчення лімфоїдної тканини, в якій відбуваються процеси кровотворення та утворення клітин імунної системи, що беруть участь у формуванні імунного захисту. Кажучи іншими словами, мигдалики (гланди) — це основний бар’єр на шляху вірусів і бактерій.

При вдиху малюк, крім повітря, захоплює ще й збудників різних інфекцій, а гланди зупиняють і знешкоджують їх. За великим рахунком, різниця між тонзилітом і ангіну саме в ступені вираженості симптомів. Ангіна – гостра форма тонзиліту.

Загальні ознаки захворювань:

— збільшення піднебінних мигдалин; — яскраво-червоний колір мигдалин; — білий або жовтий наліт на мигдалинах, гнійні пробки, є прекрасним середовищем для розвитку запалення.

Як зрозуміти тонзиліт або ангіна в даний момент у дитини?

Порівняємо симптоми і ознаки хронічної і гострої форми, що дозволяють визначити характер патології.

— Тонзиліт протікає з ремісіями і загостреннями. Температура тіла підвищується до 37,5 — 38°С. Ангіна починається гостро, з підвищенням температури до критичних позначок. — Біль в горлі при ангіні дуже гостра, швидко утворюється наліт і пробки, тонзиллиту це невластиво. — Хронічна форма тонзиліту майже завжди супроводжуються закладеністю носа. При ангіні цей симптом відсутній. Це дуже важливий параметр, будь-який біль у горлі без нежиті вимагає негайної консультації з лікарем! — Ці захворювання можуть бути переплутані з грипом чи ГРВІ з-за подібних симптомів, але при грипі та ГРВІ лімфатичні вузли не запалюються, або практично не запалюються, а у разі будь-якої форми тонзиліту вони завжди уражуються інфекцією.

У людини з міцним імунітетом гострий тонзиліт проходить без серйозних наслідків, у людей з ослабленим імунітетом і дітей захворювання часто стає хронічним. Найчастіше пробки і наліт на мигдалинах з’являються до 35 років. Незважаючи на те, що обидві ці патології мають однакові корені, схема лікування гострої і хронічної форми сильно відрізняються.

Необхідно пам’ятати, що тільки лікар може правильно поставити діагноз — неправильне самолікування призведе до дуже неприємних ускладнень і наслідків.

Слід пам’ятати — чим міцніший імунітет, тим рідше ви або ваша дитина вболіваєте і легше переносите захворювання, тому приймайте превентивні заходи:

— стежте за здоров’ям своєї родини, — загартовуйтеся, — перегляньте систему живлення — включіть в свій розклад хоча б 15 хвилин на зарядку в тому числі і для себе.

Ці прості і всім відомі дії можуть кардинально змінити якість вашого життя в кращу сторону.

автор статті Наталія Мосалова — фахівець медичного центру «Здорова родина», місто Москва


 

rss