Що подивитися у Варшаві?

Опубликовано: 03.09.2018

видео Що подивитися у Варшаві?

Як тут живем і працюєм в Польщі?Warszawa

Варшава - один з найбільш недорогих міст Європи, в якому, проте є, що подивитися і чому здивується.У Старому місті ти відчуєш атмосферу колись великої Речі Посполитої, в Музеї Варшавського повстання - відчуєш себе справжнім підпільником, в Костелі візиток згадаєш про Шопена, в найстарішої кондитерської міста - скуштуєш найсмачніші пончики.

вивчаємо історію

Свою подорож почни з центру і серця Варшави - Замкової площі, де розташовані найцікавіші архітектурні ансамблі і музеї міста.


Людмила Барбір: Цікаво подивитися, якими нас бачать поляки

Королівський палац. Повністю зруйнований німцями в період окупації, замок був відновлений фактично заново, і є візитною карткою Варшави. Тут діють постійні історичні експозиції і проводяться костюмовані вистави в стилі 18-19 століть. Якщо хочеш зекономити, відвідай палац у неділю, коли вхід безкоштовний. В інші дні вхід -20 злотих (близько 7 доларів).


Справжній успіх, халепи та життя українок у Польщі

Старе місто. Одні з найвідоміших і величних будівель, які символізують старе місто - Собор святого Іоанна і костел Божої Матері Милосердною. Обов`язково сфотографуйся біля кам`яного ведмедя (за легендою - це зачароване князь) і великого дзвону з бронзи (ніколи не того, хто телефонував). Кращий вид на Старе місто - з вежі Костелу Святої Анни (проте, вхід в костел - не завжди вільний і працює по певних днях).

Ринкова площа. Пірнувши в одну з численних вуличок Старого міста і пройшовши повз затишних кафе і старовинних різнокольорових будиночків, ти потрапиш на найдавнішу площа Варшави - Ринкову. Тут проходили і веселі ярмарки з гуляннями і страшні страти злочинців. Життя тут просто кипить - вуличні музиканти і художники, ресторанчики під відкритим небом з живою музикою, натовпи гуляють і туристів. Зроби фото з ще одними символами Варшави - скульптурою Русалки і Будинком під левом. Музей Варшавського повстання я. Це не просто виставка з історичними експонатами: тут тобі доведеться блукати по довгих темних коридорах (у деяких місцях доводиться майже повзти!), Користуючись інструкціями, що залишають в кожній кімнаті. Ти відчуєш себе причетним до боротьби з нацистами, як справжній підпільник!

Бібліотека Варшавського Університету. Це справжній арт-об`єкт, на даху якого розташований чудовий сад (найбільший сад на даху в Європі!). Звідси відкривається чудовий вид на місто і його околиці.

Перекусити після тривалої пішої прогулянки можна в найстарішої кондитерської Варшави Blikle, де готують унікальну і смачну випічку.

Гуляємо по паркам

Вибираючи, що подивитися у Варшаві, варто звернути увагу на мальовничі парки, яких в Варшаві безліч - кожен зі своєю родзинкою і пам`яткою.

Королівські сади в Лазенках. Це величезний парк в межах міста, який поєднує в собі 76 гектарів лісу і безліч палацових ансамблів, фонтанів, оранжерей, скульптур і навіть грецький амфітеатр. Обов`язково відвідай Палац на воді, послухай живий оркестр біля пам`ятника Шопену, погодуй численних білок (їх просто неймовірна кількість!). Вхід в парк безкоштовний (Палац на воді коштує 15 злотих).

палац Вілянув . Цей «Варшавський Версаль» побудований королем для дружини француженки і практично повністю повторює свого французького побратима. Тут є що подивитися і зовні і всередині: фонтани і скульптури, розкішні зали і чудові картини. Тут вхід безкоштовний по неділях. Варшавський зоопарк. Прямо у трамвайної зупинки тебе зустрінуть ведмеді, а вже потім ти побачиш вільно розгулюють по парку слонів, жирафів, мавп та інших численних звіряток. Вони не заховані в тісних клітках і охоче позують для фото з туристами.

парк Красіньскіх . Тут розташований один з найкрасивіших палаців Варшави - Палац Красіньскіх (побудований в кінці 17 століття), в якому на даний момент зібрано антикварні манускрипти і гравюри Національної бібліотеки. По всьому парку стоять оригінальні різнокольорові фігурки Пегас, з якими дуже люблять фотографуватися туристи.

Після настільки насиченого подорожі вирушай повечеряти в знаменитий ресторан «Бельведер», який розташований в Лазенках. Незважаючи на розкішне зовнішнє і внутрішнє оздоблення ресторану, поїсти тут можна за цілком прийнятними цінами (20-30 доларів за повний вечерю!).

Поради мандрівникові по Варшаві

Якщо ти плануєш оглянути місто за 1 день, придбай добовий проїзний для проїзду на громадському транспорті (це дозволить значно заощадити гроші).

При відвідуванні пам`яток Варшави намагайся не одягатися занадто яскраво і відкрито - в деякі костели і церкви можуть не пустити.

У більшості музеїв і виставок екскурсія проводиться польською мовою - тому купи заздалегідь путівник. Якщо хочеш зекономити на житло, зупиняйся не в центрі, а в передмісті Варшави (недалеко від автовокзалу розташований непоганий кемпінг).

Гостинна, недорога і дуже затишна Варшава запам`ятається тобі, як краще місце для сімейного відпочинку, неквапливих прогулянок і романтичного настрою.


 

rss